تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان همدان مطرح کرد:
 • رتبه نخست همدان در کتابخواني/همدان پايتخت کتاب ايران نامگذاري شود
 •  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان همدان مطرح کرد

  رتبه نخست همدان در کتابخواني/همدان پايتخت کتاب ايران نامگذاري شود

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان همدان اعلام کرد: استان همدان در سالجاري با کسب 8 شاخص معتبر در کل کشور رتبه اول را در دارا بودن کتابخانه‌‌هاي معتبر و کتابخواني به خود اختصاص داد‌ه است.

  عاطفه زارعي در جلسه انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان همدان، افزود: کسب رتبه اول براي همشهريان و مسئولان اين استان افتخاري بزرگ است که بايد براي نگهداري اين افتخار و موفقيت در ساليان بعد در راستاي توسعه و غني‌سازي، نهاد‌هاي مربوطه همکاري کنند.

  وي با اشاره به اهميت ترويج فرهنگ مطالعه و کتابخواني افزود: فرهنگ هر جامعه ستون و بدنه آن را تشکيل مي‌دهد چرا که در شکل‌گيري تفکر افراد آن نقش بسزايي دارد و مطالعه يکي از راه‌هاي مهم ترويج فرهنگ و غني‌سازي آن است که بايد براي انتشار فرهنگ و رواج آن تمهيدات لازم را انجام دهيم و زمينه و بستر آن را براي قشر جوان جامعه فراهم کنيم.

  زارعي ادامه داد: اگر در ترويج فرهنگ يک جامعه کوتاهي شود در نهايت فرهنگ آن جامعه به بن‌بست رسيده و دچار خلأ مي‌شود که مي‌تواند تمام ابعاد آن از جمله ابعاد اقتصادي، اجتماعي، سياسي و مذهبي را در معرض تهديد و خطر قرار دهد

  .

  زارعي از حضور کتابخوانان همداني در مراسم تجليل در تالار وحدت تهران ابرازخرسندي کرد و گفت: حضور کتابخوانان و خادمان فرهنگي در مراسم تجليل از خادمان کتاب در تالار وحدت تهران نشان‌‌دهنده فرهنگ غني اين شهر و مردمانش است که بعد از اتمام مراسم در تهران و بازگشت آنها در همدان نيز از آنها تقدير و تشکر مي‌شود.

  وي خاطرنشان کرد: اقداماتي که در برخي از مناطق استان انجام شده از جمله احداث کتابخانه در برخي از مدارس سبب شده که دانش‌آموزان در همان محل به مطالعه بپردازند و از رفتن به کتابخانه‌هاي دانش‌آموزي صرف‌نظر کنند همچنين با احداث کتابخانه‌هاي سيار در بسياري از مناطق از جمله فامنين، اسدآباد و ملاير امکان مطالعه بسياري از دوستداران کتاب را فراهم کرده‌است.

  زارعي با بيان اينکه به علت وجود برخي از محدوديت‌ها توسعه مراکز فرهنگي در  مناطق روستايي با مشکل مواجهه شده بود، تصريح کرد: متأسفانه به علت برخي از محدوديت‎‌ها نتوانستيم پاسخگوي مشکلات و نيازهاي مناطق روستايي باشيم اما با اجراي برخي از برنامه‌ها و تمهيدات، درصدد رفع مشکلات اين مناطق هستيم.

  وي با اشاره به وجود نمادهاي فرهنگي در بسياري از خيابان‌هاي شهر مانند نامگذاري ميدان کتاب و يا احداث تنديس‌ها و مجسمه‌هاي فرهنگي، اين عمل را پيشرفت و علاقه مردم آن شهر به فرهنگ اصيل و دانش دانست.

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان همدان در پايان بيان کرد: همدان بايد در سال‌هاي آينده به عنوان پايتخت کتاب ايران نامگذاري شود و هدف مسئولان از اجراي اين برنامه‌ها توسعه و غني‌سازي زيرساخت‌ها است که همت نهاد‌هاي مسئول را مي‌طلبد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 131
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.