تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
3 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان:
 • فرهنگ کتابخواني بايد از مهد کودک ها و مدارس ابتدايي آغاز شود.
 • معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان:

  فرهنگ کتابخواني بايد از مهد کودک ها و مدارس ابتدايي آغاز شود.

  علي اصغر ناظري پور در نشست انجمن کتابخانه هاي عمومي شهرستان همدان گفت: گسترش فرهنگ کتاب و کتابخواني بايد مورد توجه همه دستگاه هاي اجرايي و بخصوص  متوليان فرهنگي قرار گيرد.

  معاون فرماندار همدان با بيان اهميت ادامه‌ ي ترويج فرهنگ کتابخواني در بين کودکان و نوجوانان گفت:  فرهنگ کتابخواني بايد از مهد کودک ها و مدارس ابتدايي آغاز شود تا شاهد ايجاد فرهنگي ماندگار در اين زمينه باشيم.

  ناظري پور با بيان اينکه متاسفانه کتابخانه هاي مدارس از غناي لازم برخوردار نيست،گفت: بايد تمامي دستگاه هاي متولي فرهنگي در جهت افزايش ظرفيت و غناي کتابخانه مدارس اقدامات لازم را انجام دهند.

  وي در ادامه تاکيد کرد: توجه به رشد فرهنگ مطالعه در بين دانش آموزان آينده کشور را از هر جهت تضمين مي کند.

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان به اوضاع اقتصادي موجود در کشور و ترفندهاي دشمنان براي نااميد کردن مردم ايران اشاره و اذعان کرد : اين مسئله بيش از پيش به ما يادآوري مي کند که آنها دلسوز ما نيستند و به دنبال نااميدي و ناامني در بين مردم هستند .

  علي اصغر ناظري پور با اشاره به برنامه ها و اقدامات خوبي که سال گذشته در هفته کتاب و کتابخواني انجام شده است ، ابراز کرد : ما نياز به فرهنگ سازي در اين عرصه داريم تا با توجه به شعار هفته کتاب (حال خوش خواندن ) همه از خواندن کتاب لذت ببرند .

  وي با اشاره به برنامه هاي خوبي که در هفته کتاب تدارک ديده شده است ، افزود : حضور خانواده ها همراه با فرزندانشان در اين برنامه ها مي تواند در فرهنگ سازي و ترويج کتابخواني بسيار موثر باشد .

   معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان با اشاره به اينکه استان همدان در اين حوزه حائز رتبه هاي برتر کشور شده،ادامه داد : اين نشان مي دهد که متوليان امر در استان بسيار پيگير مسائل مربوط به کتاب و کتابخانه ها هستند .

  رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان همدان نيز از افتتاح دو کتابخانه تا نيمه اول آذر در اين شهرستان خبر داد.

  سعيد محبيان اظهار کرد: کتابخانه عمومي فرهنگسراي ولايت با 3هزار و 300مترمربع و کتابخانه مرکز همايش‌هاي قرآني با 7هزار مترمربع در نيمه اول آذر افتتاح خواهد شد.

  وي در رابطه با اعتبار اين دو کتابخانه عنوان کرد: تا کنون با مساعت دستگاه‌هاي مربوطه 400ميليون تومان براي احداث اين کتابخانه مرکز اختصاص يافته و 5000جلد کتاب نيز براي تعبيه در آنها تهيه شده است.

  محبيان تصريح کرد: تجهيزات اين دو کتابخانه تا کنون تکميل نشده است و بايد براي  تکميل و آماده‌سازي آنها به منظور افتتاح در نيمه اول آذر اقدام کنيم.

  وي با بيان درخواست اطلاع‌رساني افتتاح و احداث اين دو مجموعه توسط دستگاه‌هاي مسئول عنوان کرد: اقدام نهاد‌ها و مسئول‌هاي مرتبط، براي ترويج و استقبال از اين دو مجموعه و بازديد از آن بسيار موثر است که انتظار داريم تا رور افتتاح اين اطلاع‌رساني به خوبي صورت گيرد.

  محبيان با بيان اينکه دوستداران کتاب مي‌توانند در کتابخانه‌هاي سطح شهر رايگان عضو شوند، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان مي‌توانند به همراه مدير و معاونان خود از دو کتابخانه جديد و از 500هزار عنوان در قالب 30هزار جلد کتاب بازديد کنند که اين طرح تا 11آذرماه ادامه دارد.

  وي از برگزاري نشست کتابخوان مفاخر در 27آذر در تالار قرآن همدان خبر داد و گفت: علاقمندان و کتابخوانان مي‌توانند در اين نشست پربار و ارزشمند شرکت کنند

  رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان همدان در پايان از تمامي نهادهاي مرتبط و ياري آنان در احداث اين دو کتابخانه تقدير و تشکر کرد و از آنها خواست تا در اجراي ديگر عمليات‌هاي عمراني همکاري کنند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 152
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.