تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
1 مرداد 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  تشديد نظارت از مراکز پرورش طيور شهرستان همدان
 • هماهنگي لازم به منظور پيشگيري از شيوع احتمالي آنفولانزاي فوق حاد پرندگان شهرستان همدان انجام شد
 • تشديد نظارت از مراکز پرورش طيور شهرستان همدان

  هماهنگي لازم به منظور پيشگيري از شيوع احتمالي آنفولانزاي فوق حاد پرندگان شهرستان همدان انجام شد

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان در ستاد پيشگيري و مقابله با شيوع آنفولانزاي فوق حاد پرندگان گفت : اين ستاد اقدامات به موقع و گسترده اي را براي مقابله و پيشگيري از شيوع بيماري آنفولانزاي فوق حاد پرندگان انجام داده است .

  وي با اشاره به قرار گرفتن همدان در مسير اصلي ترانزيت چند استان افزود : هماهنگي به موقع بين جهاد کشاورزي، اداره دامپزشکي و پليس براي کنترل و جلوگيري از جابجايي غير استاندارد طيور در شهرستان بعمل آمده است .

  علي اصغر ناظري پور خاطر نشان شد : سال 96 در مبارزه و پيشگيري از شيوع آنفولانزاي فوق حاد پرندگان بيش از 25 ميليون قطعه مرغ تخم گذار در نقاطي از کشور امحا شد.

  وي با اشاره به اقدامات اين ستاد در سال گذشته گفت : امحا يک واحد 90 هزار قطعه اي مرغ تخم گذار و پاکسازي تا شعاع چندين کيلومتري درکمترين زمان ممکن سبب جلوگيري از شيوع بيماري و خطر آلودگي ساير واحد هاي شهرستان همدان در سال گذشته شد .

  ناظري ايجاد بازار فروش طيور شهرستان توسط شهرداري را اقدامي قابل تحسين خواند و ابراز کرد : اتاق اصناف چندين سال پيگير رفع فروش هاي جزيره اي طيور در سطح شهرستان بود .

  وي از تسهيل نظارت بر فروشندگان طيور در محل جديد گفت و تصريح کرد : جمع آوري فروش و ذبح طيور در نقاط مختلف شهر و تجميع آن در محلي جديد با استقبال و بدون تنش از سوي فروشندگان طيور انجام شد .

  معاون سياسي امنيتي اجتماعي فرمانداري همدان تاکيد کرد : توجه به مسائل معيشتي فروشندگان طيور شهرستان نيز مورد توجه اين ستاد بوده و نماينده اي از اين صنف در جلسات حضور دارد .

  اين مقام مسئول عنوان کرد : درگذشته مواردي از رهاسازي لاشه هاي طيور مشکوک به بيماري را در کنار جاده شاهد بوديم که اين موارد پس از هماهنگي هاي صورت گرفته توسط اداره دامپزشکي و راه و شهرسازي شهرستان همدان معدوم شدند .

  وي ادامه داد : اداره محيط زيست و راه و شهرسازي شهرستان اکيپ بررسي و امحاء پرندگان وحشي مشکوک به آنفولانزاي فوق حاد پرندگان شهرستان را تشکيل داده است .

  رئيس دامپزشکي شهرستان همدان نيز از شناسايي و برخورد با واحد هاي پرورش طيور فاقد مجوز فعاليت خبر داد  .

  امير حسين نقي پور با اشاره به اقدام شهرداري همدان در اجماع فروشندگان طيور افزود : محل استقرار و فعاليت اين صنف نيازمند جانمايي جديد و بازنگري در خدمات بهداشتي است .

  وي عنوان کرد : تعيين محل ذبح طيور، چاه تلفات، عدم فاصله قانوني با مناطق مسکوني و عدم ارتباط با شبکه فاضلاب را از نواقص تعيين و احداث محل اجماع فروشندگان طيور شهرستان همدان برشمرد .

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان نيز گفت : واکسن و ايزوله تنفسي در بيمارستان سيناي همدان پيش بيني شده و ابزار تست و نمونه گيري آنفولانزا به کل بيمارستان ها داده شده است .

  خير انديش افزود : 548 مورد از مشاغل درمعرض خطر و 725 مورد بيماران خاص و دياليزي آسيب پذير واکسيناسيون آنفولانزاي فوق حاد پرندگان شده اند .

  رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان همدان خواستار شد : شهرستان همدان نيازمند دستگاه توربو سمپاش خودکششي براي رفع سريع موارد مشکوک به آنفولانزاي فوق حاد پرندگان در مواقع بحران است .

  وي تصريح کرد : خريد بدون مجوز کود هاي مرغ از ساير استان ها به صورت فله اي و خام نيازمند نظارت بيشتري است .

  حسين فضلي با بيان اينکه کود هاي طيور در صورت آلودگي امکان انتقال بيماري آنفولانزاي فوق حاد پرندگان را دارد تصريح کرد : کودهاي مرغي خريد و فروش شده بين شهرستاني بايد ضمن فرآوري و پليت شده و تحت نظارت باشند .

  گفتني است بازار موقت فروش طيور شهرستان همدان از سوي شهرداري احداث و توسط اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي مديريت مي شود .

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 111
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.