تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
25 شهریور 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستاييان و عشاير همدان:
 • 93 هزار خانوار همداني زيرپوشش صندوق روستاييان و عشاير
 • 93 هزار خانوار همداني زيرپوشش صندوق روستاييان و عشاير

  ‌مهدي سماوات ظهر امروز در نخستين ستاد توسعه بيمه روستايي و عشاير شهرستان همدان با بيان اينکه سال گذشته در جذب بيمه‌شدگان به رتبه اول در استان و رتبه سوم در کشور رسيديم اظهار کرد: در حال حاضر17 صندوق بازنشستگي در کشور فعال است که بيمه روستايي و عشاير جوان‌ترين صندوقي است که از حمايت دولت برخوردار بوده و اختياري است.

  وي با اشاره به اينکه کاهش معضلات اجتماعي در گرو توسعه بيمه است گفت: دولت حمايت از روستاييان و عشاير را مورد توجه قرار داده و در اين راستا دوسوم حق بيمه اين صندوق به صورت يارانه از سوي حاکميت پرداخت مي‌شود.

  مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستاييان و عشاير همدان با بيان اينکه حق بيمه روستايي و عشاير ناچيز است و هدف از آن بهره‌مندي تمام جامعه از حق بيمه است افزود:‌ تعلق مستمري بازنشستگي، از کارافتادگي و فوت مزيت صندوق بيمه روستائي و عشاير است.

  وي با اشاره به اينکه جامعه زير پوشش در اين صندوق روستاييان، عشاير، کشاورزان ساکن شهر، رانندگان، مددجويان بهزيستي و کميته امداد و... هستند افزود:‌ در حال حاضر 93 هزار خانوار استان زير پوشش بيمه صندوق روستائي و عشاير هستند که بيش از 4 هزار خانوار مستمري دريافت مي‌کنند.

  سماوات با بيان اينکه در شهرستان همدان با بيان اينکه بيش از 16 هزار نفر  يعني بيش از 500 خانوار تحت پوشش بيمه صندوق روستائيي و عشاير هستند گفت:‌ در شهرستان ملاير 14 هزار نفر و شهرستان کبودراهنگ بيش از 11 هزار نفر زير پوشش بيمه روستايي هستند.

  وي با اشاره به اينکه سال گذشته شهرستان همدان موفق شد 2 هزار و 100 نفر را زير پوشش بيمه قرار دهد و رتبه اول را به دست آورد افزود:‌ شهرستان کبودراهنگ و رزن نيز رتبه دوم و سوم را داشتند.

  مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستاييان و عشاير همدان با بيان اينکه 71 هزار نفر فاقد پوشش بيمه در استان شناسايي شده‌اند که به دنبال اين هستيم آنها را بيمه کنيم گفت: در شهرستان همدان 9 هزار و 55 نفر و در کبودراهنگ بيش از 12 هزار  نفر زير پوشش بيمه‌ نيستند.

  وي با تاکيد به اينکه 10 هزار 634 مرد در کبودراهنگ فاقد پوشش هستند خاطرنشان کرد: به دنبال اين هستيم از طريق بهزيستي و کميته امداد زنان سرپرست خانوار را شناسايي و بيمه کنيم.

   

  سماوات بيان کرد:‌ در سطح استان 46 و در شهرستان همدان 6 کارگزاري بيمه روستائي و عشاير فعال شده و به دنبال خصوصي‌سازي در اين راستا هستيم.

  وي با اشاره به اينکه بخش مرکزي با چهار کارگزاري بيش از 12 هزار نفر و قهاوند بيش از 3 هزار نفر را زير پوشش دارند افزود: طي چند سال اخير 60 درصد حقوق مستمري‌بگيران افزايش يافته که امسال نيز به دنبال افزايش 20 درصدي اين حقوق هستيم.

  مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستاييان و عشاير همدان با بيان اينکه معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم تصميم به تشکيل آن گرفته تا افراد فاقد بيمه زيرپوشش قرار گيرند گفت: سال‌هاي اخير طرحي براي نخستين بار در کشور به نام «ده‌گردي» برگزار شد و مشکلات و موانع روستاييان توسط کارگزاران شناسايي و سعي کرديم آنها را رفع کنيم.

  وي با اشاره به اينکه همدان در جذب عشاير رتبه اول را در سطح کشور دارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر 2 هزار و 50 خانوار عشاير استان زيرپوشش هستند.

  سماوات با بيان اينکه تفاهمنامه‌اي با سازمان کميته امداد و بهزيستي در جذب افراد منعقد شده است افزود: سازمان ميراث فرهنگي در سطح استان هر ماه افراد فاقد بيمه را معرفي مي‌کند.

  وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا بيمه صندوق روستائي و عشاير دفترچه درمان خواهد داشت گفت: بيمه سلامت متولي بيمه است که طبق طرح تحول نظام سلامت افراد مي‌توانند از دفترچه اين بيمه بهره‌مند شوند.

  مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان، روستاييان و عشاير همدان با تاکيد به اينکه دو سازمان موازي هم عمل مي‌کنند و ما بازنشستگي افراد و بيمه سلامت، بيمه درماني را بر عهده دارد افزود:‌ فردي که در سال 360 هزار تومان حق بيمه پرداخت مي‌کند، ماهي 50 هزار مي‌شود که 13 برابر اين مبلغ را دولت به صورت مستمري به او خواهد داد.

  وي با بيان اينکه بيشتر افراد تمايل دارند بالاترين حق بيمه را پرداخت کنند تا بالاترين حق بازنشستگي به آنها تعلق گيرد افزود: بر اساس صندوق بيمه روستائي و عشاير، مي‌طلبد سرپرست خانوار بيمه شود اما منعي نيست که ساير اعضا نيز بيمه شده و حق بازنشستگي دريافت کنند.

  سماوات بيان کرد: طي 6 سال گذشته قريب به 60 هزار نفر بيمه‌ روستايي و عشاير شده‌اند که بالا رفتن دانش بيمه‌اي افراد تاثير قابل توجهي در اين خصوص داشته است.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 109
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.