مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
16 آذر 1398 
 
شوراي فرهنگي فرمانداري شهرستان همدان

 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان :
 • 89.9 درصد واحدهاي توليدي همدان فعال است
 • 89.9 درصد واحدهاي توليدي همدان فعال است

  حسين افشاري امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان با بيان اينکه فضاي حاکم بر استان و شهرستان جدي و حاکي از همبستگي و وحدت است اظهار کرد: طرح‌هايي که در دست اقدام است، طرح‌هاي جان‌دار، خوب و راهگشايي است.

  وي با بيان اينکه برخي از طرح‌ها استان را متحول مي‌کند اما بايد پايمردي کنيم تا اين پروژه‌ها به نتيجه برسد افزود: تسهيلات روستايي در اختيار بانک‌ها شناور است که نسبت به جمعيت روستا و نسبت به بيکاران ارزيابي مي‌شود اما هرچه طرح بهتر و توجيه‌دارتري باشد، سقف و ميزان اعطاي تسهيلات نيز مورد توجه خواهد بود

  .

  فرماندار همدان در خصوص واحدهاي تعطيل شده نيز گفت: در بحث واحدهاي تعطيل با جزييات وارد شديم تا اشتعال و توليد رونق يابد به طوري که اکنون از صد درصد واحدهاي توليدي داراي پروانه بهره‌برداري شهرستان همدان 89.9 درصد فعال بوده و کمتر از 11 درصد واحدها راکد است.

  وي با بيان اينکه در موضوع توليد و رونق سه محور مهم است بيان کرد: استفاده از ظرفيت بخش خصوصي اهميت دارد و فضا ابتدا بايد براي اينها فراهم باشد، سپس تسهيلات بانکي و منابع دولتي اهميت دارد.

  افشاري با تأکيد بر اينکه وضعيت انجام تعهدات بهتر است تصريح کرد: انجام تعهدات در مرکز استان همدان در حال جهش است که اين نگاه خوشبينانه بنده نيست بلکه نگاه واقع بينانه است و در همه شاخص‌ها استان همدان در حال جهش است.

  فرماندار همدان با اشاره به اينکه بعضي از دستگاه‌ها از ميزان اجراي تعهد ايجاد اشتغال عقب هستند گفت: اميدواريم مابقي تعهدات در تابستان به نتيجه برسد، هرچند بايد هدفگذاري بيشتري صورت گيرد و تلاش‌ها مضاعف باشد.

  وي ميزان تعهد ايجاد شغل در استان همدان را 19 هزار و 800 نفر در سال 98 دانست و افزود: سهم شهرستان همدان از اين ميزان 6 هزار و 211 نفر است که يک سوم استان را شامل مي‌شود.

  افشاري ميزان بيکاران روستايي در همدان را 2 هزار و 708 نفر بر اساس آمار سرشماري عنوان کرد و گفت: طرح‌هايي که متوقف هستند ضمن معرفي، بازديد شده و بايد در اولويت باشد و نبايد طرح بلاتکليفي در شبکه بانکي بماند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 174
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.