مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  پيگيري براي تبديل همدان به «پايتخت کتاب»
 • مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان همدان با بيان اينکه تبديل همدان به پايتخت کتاب را دنبال مي‌کنيم گفت: براي تحقق اين امر به همکاري همه دستگاه‌ها به ويژه اداره کل ارشاد و شهرداري نياز داريم
 • پيگيري براي تبديل همدان به «پايتخت کتاب»

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان همدان با بيان اينکه تبديل همدان به پايتخت کتاب را دنبال مي‌کنيم گفت: براي تحقق اين امر به همکاري همه دستگاه‌ها به ويژه اداره کل ارشاد و شهرداري نياز داريم.

  عاطفه زارعي امروز در انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان همدان با بيان اينکه منابع ديجيتالي در کنار منابع کاغذي در کتابخانه‌هاي عمومي در دسترس قرار گرفته است اظهار کرد: کتابخانه مرکزي «همدان» و کتابخانه «آزادي» به بانک نورمگز دسترسي داشتند که در 6 ماهه گذشته کتابخانه‌هاي «مدرس» و «اعتماديه» نيز به اين امکانات مجهز شدند.

  وي با بيان اينکه با وجود هزينه اشتراک اين بانک‌هاي اطلاعاتي سنگين است اما استفاده براي اعضا به صورت رايگان در نظر گرفته شده است افزود: در اين بانک اطلاعاتي يک‌ميليون مقاله قابل دانلود است که با استقبال خوبي از سوي اعضا نيز مواجه شده است

  .

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي همدان با بيان اينکه 4 هزار مقاله در 6 ماهه اول سال توسط اعضاي کتابخانه‌ها دانلود شده است تصريح کرد: اين پايگاه بيشتر مورد استفاده دانشگاهيان است که به دليل مراجعه اين افراد و محققان ديگر که در مورد موضوعات مختلف مطالعه مي‌کنند از سال گذشته اين امکان براي مراجعان به کتابخانه‌هاي عمومي فراهم شده است.

  وي با اشاره به اينکه در 6 ماهه اول سال تاکنون 12 هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان همدان اهدا شده است ادامه داد: در اين بازه زماني 2 هزار نفر به عضويت کتابخانه‌هاي عمومي درآمده‌اند که باعث شده تعداد اعضا نسبت به سال گذشته57 درصد رشد داشته باشد.

  زارعي با بيان اينکه 145 هزار و 401 نسخه کتاب امانت داده شده است خاطرنشان کرد: اين ميزان32 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

  وي با تأکيد بر اينکه هزينه جاري کتابخانه‌هاي عمومي از محل پرداخت شهرداري‌ها تأمين مي‌شود گفت: اگر در جلسات شهرداران و مديران مناطق نيز حضور داشته باشند مي‌توانيم در راستاي انجام تعهدات گام‌هاي بلندتري برداريم.

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي همدان اظهار کرد: خوشبختانه پس از مدت‌ها مسير دسترسي به کتابخانه مرکزي همدان با مساعدت فرمانداري همدان، شهرداري، شوراي شهر و شهردار منطقه 2 در حال ساماندهي است.

  وي با بيان اينکه تبديل همدان به «پايتخت کتاب» را دنبال مي‌کنيم افزود: براي تحقق اين امر به همکاري همه دستگاه به ويژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و شهرداري همدان نياز داريم.

  زارعي با تأکيد بر اينکه در روستاي «عبدالرحيم» براي احداث کتابخانه‌عمومي زمين جديدي در نظر و مورد تأييد قرار گرفته است تصريح کرد: خيرين مي‌توانند عمليات عمراني را آغاز کنند تا در سال‌‌هاي آينده رديف اعتباري براي آن در نظر گرفته شود.

  وي درباره کتابخانه عمومي شهيد مظاهري مريانج نيز گفت: در حال تأمين تجهيزات اين کتابخانه و اخذ مجوز‌هاي لازم از جمله براي پرديس سينمايي و پايان کار آن از شهرداري هستيم.

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي همدان اظهار کرد: ساختمان کتابخانه شهيد مظاهري مريانج تکميل شده و تجهيزات سال مطالعه از جمله صندلي، صورت و نور باقي مانده که در انتظار تأمين اعتبار است.

   رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر همدان نيز با بيان اينکه در شوراي شهر مسائل کتابخواني را به طور ويژه دنبال مي‌کنيم اظهار کرد: يکي از موضوعات کتابخانه سيار بود که محقق شد.

  رضوان سلماسي همچنين درباره پرداخت مطالبات کتابخانه‌هاي عمومي از شهرداري‌ها افزود: در يک جلسه ميزان پرداختي‌ها و مطالبات بررسي شود تا بتوانيم به نتيجه مطلوبي دست يابيم.

  وي تأکيد کرد: هر اقدامي باعث شود فرهنگ کتاب و مطالعه در سطح شهر گسترش يابد در شوراي شهر حمايت خواهد شد.

   عضو شوراي اسلامي شهر همدان با بيان اينکه براي تبديل همدان به پايتخت کتاب بايد اقدامات لازم آغاز شود خاطرنشان کرد: دستگاه‌هاي فرهنگي چون فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز به کمک ما بيايند.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 430
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.