مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان گفت:
 • گزارش تحليلي در خصوص بازماندگان از تحصيل تهيه شود
 • معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان گفت:

   گزارش تحليلي در خصوص بازماندگان از تحصيل تهيه شود.

  محمدرضا پيرودين ظهر امروز در شوراي آموزش و پرورش شهرستان، وظيفه اين شورا را سياست‌گذاري و تصميم‌گيري در مباحث آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: يکي از مهمترين وظايف شورا تهيه گزارش سالانه حاوي نقاط ضعف و قوت آموزش و پرورش است که بايد توجه ويژه‌اي به آن شود.

  وي با تأکيد بر اينکه بايد مباحث تحليلي حتماً در دستور کار قرار گيرد گفت: 15 سال پيش در بحث تراکم دانش‌آموزي و کمبود کلاس دغدغه داشتيم که امروز اين دغدغه رفع شده است.

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان بيان کرد: در برخي مناطق مشکل مدرسه و کلاس داريم نوسازي مدارس در نظر داشته باشد اگر قرار است پروژه جديدي با تخصيص اعتبارات اجرا شود توجه ويژه به اين مناطق همچون مساکن مهر و برخي شهرک‌ها شود.

  وي در خصوص تغيير کاربري برخي زمين‌هاي آموزشي و اعلام عدم نياز نيز يادآور شد: حتماً جلسه‌اي در اين خصوص با دستگاه‌هاي ذيربط با محوريت فرمانداري برگزار شود.

  پيرودين در خصوص بازماندگان از تحصيل نيز تصريح کرد: گزارش تحليلي به صورت بازديد باليني در اين خصوص تهيه شود چراکه گزارش تحليلي براي ارائه راهکار لازم است.

  وي با اشاره به بحث معافيت قبوض سه‌گانه مدارس نيز گفت: در اين خصوص جلسه‌اي با محوريت آموزش و پرورش و سه دستگاه اجرايي برگزار و از مدارسي که الگوي مصرف رعايت نشده بازديد صورت گيرد.

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان با بيان اينکه شرايط آموزش و پرورش از لحاظ مالي خاص است خاطرنشان کرد: امسال کمک‌هاي مردمي در اين حوزه کاهش يافته و بايد از ظرفيت معافيت قبوض سه‌گانه با توجه به اعتبار 100 ميليارد توماني کشوري در اين بحث استفاده شود.

  وي افزود: دستگاه‌هاي خدمات‌رسان براي قطع آب، برق و گاز مدارس بدون اطلاع کارشناس مربوطه فرمانداري اقدامي انجام ندهند شايد راهکاري انديشيده شود.

  پيرودين با بيان اينکه دستگاه‌هاي خدمات‌رسان بايد شاخص‌هاي الگوي مصرف را به آموزش و پرورش ارائه کنند اظهار کرد: بايد مديران مدارس را در اين خصوص توجيه کنيم.

  وي در ادامه با بيان اينکه استفاده از انشعاب غيرقانوني در هيچ مدرسه‌اي قابل قبول نيست و هيچ مدرسه‌اي حق چنين کاري را ندارد يادآور شد: اين امر براي نظام جمهوري اسلامي و آموزش و پرورش وجهه خوبي ندارد.

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري همدان بيان کرد: مباحث سرويس بهداشتي مدارس و موارد مربوطه در اين خصوص به مباحث داخلي سازمان مربوط است اما سازمان نوسازي مدارس بحث سرويس بهداشتي مدارس را از محل اعتبارات امسال تأمين و يا در صورت نياز به جابجايي اعتبارات اين امر صورت گيرد.

  وي در خصوص مشکل مدرسه روستاي دشته مبني بر غيرفعال بودن آن و نياز به فعاليت با توجه به تعداد دانش‌آموزان گفت: در اين رابطه طي يک هفته جلسه‌اي در آموزش و پرورش تشکيل و راهکاري به فرمانداري ارائه شود.

  رئيس اداره آمار آموزش و پرورش همدان نيز تصريح کرد: در بحث مدارس ابتدايي روستايي يک‌هزار و 55 مدرسه در استان داريم؛ 324 مدرسه متوسطه اول روستايي و 57 متوسطه دوم روستايي نيز در آمارها به ثبت رسيده است.

  نباتي با بيان اينکه از چهار سال گذشته مديريت منابع مالي و انساني به شيوه انقباضي در آموزش و پرورش است افزود: در شرايطي نيستيم که در مدارس 27 نفر با راهکارهاي جايگزين نيروي انساني به کار بگيريم؛ اجازه تعهد مازاد بر اسا ابلاغ را نداريم.

  وي با تأکيد بر اينکه 208 روستا زير 60 دانش‌آموز با کد فعال است بيان کرد: با توجه به تراز نيروي انساني در متوسطه اول به ازاي هر 18 نفر يک معلم به قهاوند داده‌ايم.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 284
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.