مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان:
 • روستاها در خط مقدم رونق توليد هستند
 • فرماندار همدان:

  روستاها در خط مقدم رونق توليد هستند

  فرماندار همدان با اشاره به مولفه هاي تحقق شعار سالجاري مبني بر رونق توليد گفت: روستاها به عنوان منبع توليد در خط مقدم تحقق اين راهبرد رهبر معظم انقلاب محسوب مي شوند.

  حسين افشاري در نشست مشورتي با دهياران اين شهرستان اظهار داشت: روستاها با توليد گوشت، لبنيات، محصولات زراعي و باغي سهم عمده اي در تامين غذا و سلامت مردم دارند و از شاخص هاي رونق توليد به حساب مي آيند.

  وي اضافه کرد: افزون بر کشاورزي و دامداري، بخش هاي صنعت و معدن، گردشگري و بومگردي و همچنين استفاده از محصولات بومي از شاخص هاي مهم در رونق بخشيدن به توليد هستند.

  افشاري به فعال شدن کارگاه ها و واحدهاي توليدي نيمه تعطيل در سالجاري تاکيد کرد و گفت: رساندن اين واحدها به ظرفيت رسمي از ساخت واحدهاي جديد مقرون به صرفه تر است.

  فرماندار همدان فرهنگسازي براي استفاده از محصولات داخلي و جلوگيري از ورود کالاهاي قاچاق را در زمينه بهبود اوضاع کارخانه ها و واحدهاي صنعتي بسيار مهم ارزيابي کرد و افزود: مصرف کالاي داخلي بايد در بين خانواده ها نهادينه شده و کيفيت محصولات توليدي نيز افزايش يابد.

  افشاري به نقش اثرگذار دهياران و شوراهاي اسلامي در هدايت افکار عمومي به سمت راه اندازي کارگاه هاي کوچک تعاوني و مشارکت در توليد اشاره کرد و گفت: از طرح هاي خلاقانه و ابتکاري روستائيان استقبال و حمايت مي کنيم.

  وي با اشاره به برگزاري انتخابات در سالجاري يادآوري کرد: اين رويداد سياسي، امنيت ملي، مشارکت و وحدت مردم را تقويت کرده و بسياري از هجمه و توطئه هاي دشمنان را خنثي مي کند.

  فرماندار همدان اظهار داشت: مردم پايه و اساس انتخابات هستند و دهياران در جلب مشارکت مردم براي شرکت در سرنوشت کشور با حفظ بي طرفي تلاش کنند.

  افشاري دهياران را نماينده حاکميت در روستاها دانست و از آنان خواست: از جانبداري و طرفداري از گروه ها و جناح ها پرهيز کرده و مُرقانون را اصل و اساس رفتار و عملکرد خود قرار دهند.

  وي تاکيد کرد: بکارگيري امکانات و تجهيزات دهياري ها و اموال دولت براي تبليغات انتخابات ممنوع است و با اينگونه موارد برخورد قانوني صورت مي گيرد.

  افشاري خاطرنشان کرد: دهياران نماينده حاکميت در روستاها هستند و تمام عملکرد دهياران تحت نظارت دولت قرار داشته و همواره از حمايت ويژه بهره مند هستند.

  فرماندار همدان از زحمات دهياران در کنترل و مهر سيلاب اخير قدرداني کرد و گفت: در پيشگيري و مقابله با حوادث سيل عملکرد دهياران در روستا ها ستودني بود.