مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان خواستار شد:
 • پيش بيني تمهيدات لازم براي آغاز سفرهاي گردشگران بعد از عيد سعيد فطر در همدان
 • فرماندار همدان خواستار شد:

  پيش بيني تمهيدات لازم براي آغاز سفرهاي گردشگران بعد از عيد سعيد فطر در همدان

  حسين افشاري در جلسه مشترک کارگروه گردشگري و ستاد خدمات سفر شهرستان همدان از اقدامات دستگاههاي اجرايي در ستاد خدمات سفر،ستاد صيانت از حقوق شهروندان و ستاد بحران شهرستان همدان کي طي ايام تعطيلات نوروز و فروردين ماه انجام دادند قدرداني کرد.

  وي با اشاره به بازرسي هاي موثر تحت نظارت و برنامه ريزي ستاد صيانت شهرستان از رستورانها و ساير مراکز خدماتي تصريح کرد : در بحث سلامت و امنيت غذايي جامعه با هيچ کس تعارف نداريم و شاهد رضايتمندي قابل توجهي از سوي مردم در اين خصوص بوديم.

  فرماندار شهرستان همدان افزود: مقدمات و تمهيدات گسترده اي براي گردشگران نوروزي پيش بيني شده بود و در 5 روز اول تعطيلات نوروز شاهد ورود قابل توجه گردشگران به همدان بوديم که نسبت به سال قبل افزايش دوبرابري داشت اما در ادامه شرايط جوي بر تعداد گردشگران تاثير گذاشت.

  وي در پاسخ به انتقاد از اطلاع رساني هاي انجام شده مبني بر عدم سفر به استانهاي غربي کشور گفت : رسانه هاي جمعي صرفا منعکس کننده اطلاعيه هاي مراجع قانوني ذيربط بودند و با شدت يافتن بارشها و احتمال وقوع سيلاب ستاد بحران کشور خواستار عدم سفر به استانهاي غربي شد.

  افشاري با بيان اينکه عمده سفرهاي گردشگران به همدان با مساعد شدن هوا آغاز مي شود افزود : با حداکثر توان بايد تلاش کنيم تا گردشگران را در بازه زماني اواسط خرداد تا پايان شهريور جذب کنيم.

  فرماندار همدان با اشاره به برگزاري آيين شکرگزاري سرزه در روستاي هيزج تاکيد کرد : اين مراسم با محوريت ميراث فرهنگي،گردشگري و صنايع دستي استان و همکاري بخشداري، فرمانداري در 13 ارديبهشت برنامه ريزي شده که به همت اهالي اين روستا بسيار با شکوه و جذاب است.

  معاون امور عمراني فرماندار همدان نيز اظهار کرد : از 28 اسفند 97 تا 16 فروردين سال جاري 168 هزار و 881 نفر گردشگر در شهرستان همدان اقامت داشتند .

  وي افزود : در اين مدت تعداد 668 هزار و 865 بازديد از اماکن گردشگري و توريستي شهر همدان به ثبت رسيده است که اين تعداد نسبت به سال گذشته 14.7 درصد رشد کرده است .

  رضا زماني ادامه داد : از اين تعداد  9 هزار و 153 مورد اقامت در هتل ها و يک هزار و 465 اقامت در هتل آپارتمان هاي شهرستان همدان به ثبت رسيده است .

  وي يادآور شد : نکته قابل توجه اقامت بيش از يک هزار و 625 گردشگر در خانه هاي بومگردي و اقامتگاه هاي روستايي بوده که اين نشان از توجه به پتانسيل گردشگري بومي و روستايي خدمات سفر شهرستان همدان است.

  زماني در خصوص اجراي طرح صيانت نيز گفت : اکيپ هاي بازديد و بازرسي طرح صيانت شهرستان همدان از 4 هزار و 705 رستوران، محل عرضه مواد غذايي، اماکن حساس، رستوران هاي بين راهي و مراکز آبرساني از 18 اسفند تا 18 فروردين بازديد کردند .

  وي بيان کرد : ستاد خدمات سفر شهرستان همدان دو مساله مهم توجه به اشتغال و ايجاد نشاط اجتماعي را در دستورکار جذب گردشگر قرار داده است .

  معاون عمراني فرماندار اضافه کرد : توجه به معرفي جاذبه هاي همدان در رسانه ها و تبليغات محيطي خارج از استان و ايجاد جاذبه هاي بصري مصنوعي در سطح شهر سبب جذب و معرفي هرچه بهتر گردشگر شده است .

  بخشدار شراء نيز از برگزاري آئين محلي با عنوان "سرزه " خبر داد و گفت : آئين سرزه مراسم محلي اهالي روستاي هيزج از تواع بخش شراء در جمعه پاياني ارديبهشت است که هرساله با حضور در چشمه پرآب بالادستي روستا برگزار مي شود.

  ابراهيم مولايي نيا افزود : اين آيين در واقع از جمله مراسم سنتي است که در تعدادي از روستاهاي کشور در پاسداشت آب و با هدف شکرگزاري با طبخ غذاي نذري و توزيع آن انجام مي شود .

  وي اضافه کرد: اين آئين با هدف توسعه گردشگري و جذابيت رويدادهاي محلي براي گردشگران سال گذشته با همکاري ميراث فرهنگي استان براي نخستين بار در سطح قابل توجهي برگزار شد و امسال هم انتظار داريم همچنان شاهد برگزاري هر چه با شکوهتر اين آئين در منطقه باشيم .

  مولايي نيا اجراي برنامه هاي مفرح و توزيع نذورات را از جمله برنامه هاي پيش بيني شده اين آئين دانست که 13 ارديبهشت از ساعت 10 صبح در روستاي هيزج پذيراي ميهمانان و گردشگران از اقصي نقاط استان و خارج از استان است.

   

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 650
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.