مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان خبر داد:
 • ايجاد 6211 شغل در سند اشتغال همدان
 • فرماندار همدان خبر داد:

  ايجاد 6211 شغل در سند اشتغال همدان

  حسين افشاري ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان با بيان اينکه در ادامه تهيه سند جامع توسعه استان 9 سند براي شهرستان‌هاي تابعه تنظيم شد اظهار کرد: در جلسه کارگروه اشتغال سند اشتغال استان به تصويب رسيد.

  وي افزود: برنامه شهرستاني به تفکيک 9 شهرستان جدا شده بود که با اضافه شدن يک شهرستان ديگر به نام درگزين مقرر شد سند ديگري از شهرستان رزن تفکيک به نام شهرستان درگزين در نظر گرفته شود.

  فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اينکه مي‌خواهيم زمان را به گونه‌اي مديريت کنيم که حداکثر استفاده را براي تحقق سند داشته باشيم تصريح کرد: در شهرستان همدان پايه برنامه‌ريزي عملکرد سال 97 است.

  وي ادامه داد: توصيفيان به عنوان دبير کارگروه اشتغال و صيدايي رئيس سازمان برنامه و بودجه استان اشاره کردند در سال 97 در شهرستان همدان 6 هزار و 113 شغل ايجاد شده که در همه بخش‌ها از جمله بخش مسکن بوده است.

  افشاري با بيان اينکه اهداف سال 97 در حوزه اشتغال در شهرستان همدان محقق شده است افزود: در سال 98 براي شهرستان همدان 6 هزار و 211 شغل جديد پيش‌بيني شده و براي در سال‌هاي 99 و 1400 هم ميانگين همين حدود است.

  وي با بيان اينکه حجم سرمايه‌گذاري پيش‌بيني شده براي سهميه اشتغال در سال 97 در شهرستان همدان يک‌هزار و 552 ميليارد تومان است افزود: اين مبلغ بايد از آورده بخش خصوصي، تسهيلات بانکي و منابع دولتي تامين شود.

  فرماندار شهرستان همدان گفت: امسال سازمان صنعت، معدن و تجارت بايد يک‌هزار و 370 شغل، جهاد کشاورزي 782 شغل، کميته امداد مناطق سه‌گانه 848 شغل و ميراث فرهنگي بايد 862 شغل ايجاد کنند.

  وي ادامه داد: سهميه بهزيستي 206 شغل، بنياد مسکن 200 شغل، علوم پزشکي 218 مورد، راه و شهرسازي يک‌هزار و 12 شغل، آموزش و پرورش 109 شغل، فني و حرفه‌اي 18 مورد، حمل و نقل و ترافيک 30 شغل، سازمان زندان‌ها 30 مورد، اداره ارشاد 15 شغل، پارک علم و فناوري 61 شغل، ورزش و جوانان 30 شغل، شرکت توزيع برق 24 شغل، شرکت فراورده‌هاي نفتي 15 شغل و ساير دستگاه‌ها 236 شغل است.

   

  افشاري با اشاره به اينکه به عنوان اعضاي کارگروه در مرحله نخست بايد نسبت به تامين منابع و پيدا کردن متقاضيان اقدام کرد تاکيد کرد: بايد سرمايه‌گذاران و به خصوص سرمايه‌گذاران داراي آورده شخصي را حمايت کنيم.

  وي با اشاره به اينکه استفاده از ظرفيت‌هاي باقيمانده سال گذشته بايد انجام شود تصريح کرد: در حوزه جهاد کشاورزي دام‌هاي سنتي براي استان و براي کشور اولويت قرار دارد چراکه اکنون در تامين گوشت قرمز مشکل وجود دارد لذا به عنوان سرفصل بايد به دنبال حمايت از دام سنتي باشيم.

  فرماندار همدان با بيان اينکه در حوزه ميراث فرهنگي کار در زمينه گردشگري پرحجم، سنگين و روزانه است يادآور شد: محور توسعه شهرستان همدان عمدتا گردشگري است پس بايد ميراث فرهنگي بتواند بيش از 862 شغل در سال جاري ايجاد کند.

  وي سازمان بهزيستي مانند کميته امداد عملکرد خوبي داشت افزود: راه و شهرسازي نيز در رابطه با صدور پروانه ساخت با همکاري شهرداري در سطح شهر و سه شهر ديگر به ازاي هر متر مربعي که پيش‌بيني شده يک فرمول در نظر مي‌گيرد و اگر بخش مسکن به حرکت درآيد ديگر بخش‌ها را به دنبال خود مي‌برد.

  وي با اشاره به اينکه آموزش و پرورش گسترش مراکز آموزشي غير انتفاعي را در برنامه دارد ادامه داد: در حوزه پارک علم و فناوري تاکيد و اولويت بر روي کار و فناوري است.

  افشاري با اشاره به ظرفيت باقي مانده از سال گذشته در رابطه با تسهيلات روستايي افزود: همدان از محل تسهيلات روستايي مرحله اول، دوم، سوم و ابتداي امسال به تفکيک چهار بانک توسعه تعاون، کشاورزي، پست بانک و صندوق کار آفريني اميد تسهيلات روستايي را توزيع مي‌کنند.

  وي با اشاره به اينکه سهم شهرستان همدان از تسهيلات روستايي تا روز پنجشنبه هفته گذشته 85 ميليارد تومان بود که 25 درصد سهميه استان را شامل مي‌شود تصريح کرد: شهرستان همدان 15 درصد جمعيت روستايي در استان را دارد اما 25 درصد تسهيلات اشتغال روستايي را به خود اختصاص داده است.

   

  85 ميليارد و 700 ميليون تومان سهم شهرستان همدان از تسهيلات روستايي

  فرماندار همدان افزود: از 85 ميليارد و 700 ميليون تومان سهم شهرستان همدان از تسهيلات روستايي تا روز پنج شنبه هفته گذشته 33 ميليارد و 600 ميليون جذب و يا عقد قرارداد شده که 40 درصد سهميه را شامل مي‌شود.

   وي با بيان اينکه شهرستان همدان در بخش تسهيلات روستايي حدود 52ميليارد تومان نقدينگي آماده در اين چهار بانک دارد و اولويت اول جذب تسهيلات است بيان کرد: تسهيلات روستايي شناور است و اگر جذب نکنيم ساير شهرستان‌ها در صورت لزوم جذب کنند.

  افشاري خطاب به مديران شهرستان همدان تاکيد کرد: از همين امروز طرح‌هاي معرفي شده به بانک‌ها و ساير واحد‌هاي معرفي شده را رصد کنيد.

  وي با بيان اينکه 52 ميليارد سهم تسهيلات روستايي شهرستان همدان باقي مانده است ادامه داد: در بخش ادارات حمايتي شامل بنياد شهيد، بهزيستي و کميته امداد سامانه کارا باز است و متقاضي جديد مي‌تواند ثبت نام کرده و تشکيل پرونده بدهد اما سامانه کارا براي ساير دستگاه‌ها سامانه بسته است و بايد متقاضيان گذشته پاسخ دهند.

  فرماندار همدان با تاکيد بر اينکه کنترل و نظارت بر سند اشتغال به صورت فصلي انجام مي‌شود افزود: اشتغال روستايي مهم است و اگر دير اقدام کنيم ديگر شهرستان‌ها سهم همدان را جذب مي‌کنند.

  وي در ادامه به موضوع هتل نديمي اشاره کرد و با بيان اينکه اين هتل از 18 سال پيش به صورت نيمه‌کاره مانده است افزود: براساس آخرين پيگيري‌، شهرداري امروز نقشه‌هاي هتل 4 و 5 ستاره و ضوابط شهرسازي را تاييد مي‌کند و فردا رسما براي مجوز نهايي به کميسيون ماده 5 استانداري ارسال مي‌شود.

  افشاري با اشاره به اينکه براي هتل نديمي پارکينگ پيش‌بيني شده و براساس ضوابط شهرسازي همه را تامين کردند افزود: نکته مثبت اين است که ساخت اين هتل هيچ وام بانکي نمي‌خواهد و کل سرمايه در حساب ورثه موجود است.

  وي گفت: اگر در همين هفته در کميسيون ماده 5 استانداري تائيديه داده شود هفته ديگر پيمانکار کار خود را آغاز خواهد کرد و 6 ماهه پروژه را تحويل مي‌دهد.

  فرماندار همدان در رابطه با پتروشيمي هگمتانه با بيان اينکه استاندار سابق همچنان در رابطه با پتروشيمي هگمتانه پيگيري مي‌کند افزود: پتروشيمي هگمتانه بايد از دو هفته پيش شروع به کار کرده باشد و تا دهه فجر به بهره‌برداري برسد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 628
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.