مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 خرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار شهرستان همدان خبرداد:
 • 36هکتار گلخانه جديد در همدان ساخته مي‌شود/ رفع نقص مراکز خريد گندم ظرف 20 روز
 • 36هکتار گلخانه جديد در همدان ساخته مي‌شود/ رفع نقص مراکز خريد گندم ظرف 20 روز

  حسين افشاري ظهر امروز در کارگروه امور اقتصادي و توليدي بخش کشاورزي شهرستان همدان با تاکيد بر اينکه همه مسوولان بايد در زمينه تغيير کاربري زمين‌هاي کشاورزي حساس باشند اظهار کرد: دست‌اندازي به باغات شهر در محدوده طرح جامع و خارج از محدوده همدان قدري نگران‌کننده است.

  وي افزود: شهرداري و جهاد کشاورزي وظيفه قانوني دارند و ساير دستگاه‌هاي نظارتي نيز تلاش کنند تا در اين مسأله هيچگونه مماشاتي انجام نشود.

  فرماندار شهرستان همدان با بيان اينکه در بدو آغاز تغيير کاربري بايد جلوي کار گرفته شود گفت: يکي از عوامل بازدارنده براي مقابله با تغيير کاربري در باغات  برخورد با افراد مخاطي است که در اين زمينه محيط زيست بايد حساس باشد.

  وي در خصوص وجود پرونده‌هاي تسهيلات اشتغال روستايي در بانک‌ها نيز خاطرنشان کرد: بايد در زمينه تسهيلات روستايي بانک‌هاي عامل مساعدت لازم را داشته باشند تا اين تسهيلات شناور در استان جذب شود.

  افشاري در زمينه خريد تضميني گندم تصريح کرد: امسال رقم خريد گندم يک‌هزار و 700 هزار تومان اعلام شده که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزايش قيمت داريم.

  وي با بيان اينکه اخبار قاچاق گندم شنيده شده اما از سوي متوليان امر مصداق مشخصي براي آن اعلام نشده است ادامه داد: تا امروز يک‌ميليون و 200 هزار تن گندم در کشور خريداري شده که 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد را نشان مي‌دهد

  .

  فرماندار شهرستان همدان با تاکيد بر اينکه بايد در طول 20 روز آينده ضعف‌هاي مراکز خريد گندم را رفع کرد افزود: سال گذشته خريد گندم توسط مراکز خريد در همدان به خوبي انجام شد و گندم توليدي کشاورزان توسط اين مراکز به آساني تحويل شد.

  وي با اشاره به اينکه تسهيل در تحويل گندم انگيزه خوبي براي کشاورزان ايجاد کرده است، خاطرنشان کرد: نسبت به تحويل گندم به مراکز مجاز در استان‌هاي ديگر حساسيتي وجود ندارد.

  افشاري با بيان اينکه اولويت براي استان افزايش کشت گلخانه‌اي است گفت: براساس برنامه سه ساله تا پايان برنامه ششم توسعه قرار است 36 هکتار گلخانه جديد در همدان ساخته شود.

  وي افزود: در سال جاري با احداث 12 هکتار گلخانه در همدان براي 120 نفر به صورت مستقيم اشتغال ايجاد مي‌شود.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 359
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.