مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
19 مرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  پيام تبريک نوروزي وزير کشور
 • ابراز اميدواري رحماني فضلي براي تبديل سال 1399 به فرصتي براي افزايش امنيت در سايه جهاد توسعه محور و سربلندي و سرافرازي مردم براي جهش توليد
 • پيام تبريک نوروزي وزير کشور

   ابراز اميدواري رحماني فضلي براي تبديل سال 1399 به فرصتي براي افزايش امنيت در سايه جهاد توسعه محور و سربلندي و سرافرازي مردم براي جهش توليد

  رحماني فضلي: ضمن تبريک سال جديد، اميدوارم شرايط فعلي بستر مضاعفي براي تدبر بيشتر در عظمت پروردگار را براي ما به ارمغان آورد و با اين توشه معنوي، سال 1399 شمسي با تلاش همگاني به فرصتي براي افزايش امنيت در سايه جهاد توسعه محور و سربلندي و سرافرازي مردم براي جهش توليد تبديل شود

  .

  متن کامل اين پيام بدين شرح است:

   

  بسم الله الرحمن الرحيم

  هر ساله همزمان با سال نو خورشيدي مردم کشورمان در گراميداشت انقلاب طبيعت و خيزش فصلي نو  همراه با رويش سبزگونه ها و خرامش رودهاي جاري از کوهسارها و رامش خلقت در چرخه اي نو، آداب و رسومي را پاس مي دارند که نشان ازتمدني والا و انساني دارد.

  نوروز جلوه گاه قرابت و عبوديت انسان با خالق يکتاست و از اين جهت در مباني ديني و مذهبي نيز به آن توجه ويژه شده است. اما نوروز سال 1399 با ابتلاي جهان به  بيماري ويروسي کرونا از جهاتي با سال هاي گذشته متفاوت است و مردم کشورمان براي حفاظت و قدرداني از نعمت سلامتي و عافيت که از موهبت هاي الهي است برخي از آداب و رسوم و آيين نوروزي را در شرايط خاصي انجام مي دهند که مي تواند با رعايت نکات ايمني و بهداشتي جلوه هاي خلاقانه اي از تکريم رستاخيز سالانه طبيعت را به نمايش گذارد.

  آيين هاي نوروزي متضمن قرارهاي ميان انسانهاست که مي تواند به اقتضاي شرايط زمان و مکان به صلاح ترين شکل اصلاح و اجرا شود، اما جلوه هاي ثابت و لايتغير دگرگوني طبيعت از مصاديق بارز بندگي در برابر کردگار و از کرامات الهي به بندگانش است که فرصت انديشيدن در راز خلقت را برايمان فراهم مي سازد.

  لذا ضمن تبريک سال جديد، اميدوارم شرايط فعلي بستر مضاعفي براي تدبر بيشتر در عظمت پروردگار را براي ما به ارمغان آورد و با اين توشه معنوي، سال 1399 شمسي با تلاش همگاني به فرصتي براي افزايش امنيت در سايه جهاد توسعه محور و سربلندي و سرافرازي مردم براي جهش توليد تبديل شود و شکرگذار از کرامات الهي، خاضعانه از خداوند منان نيز عزت و عاقبت بخيري و امنيت همه جانبه را براي مردم عزيز کشور خواستارم.

  عبدالرضا رحماني فضلي

  وزير کشور

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 147
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.