مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
2 مهر 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان :
 • به برکت انقلاب اسلامي دين جايگاه خود را پيدا کرده و بعنوان يک جامعه عاطفي و مهرورز بايد براي انتقال آرمانها و ارزشهاي حقيقي تلاش کنيم .
 • فرماندار همدان :

  به برکت انقلاب اسلامي دين جايگاه خود را پيدا کرده و بعنوان يک جامعه عاطفي و مهرورز بايد براي انتقال آرمانها و ارزشهاي حقيقي تلاش کنيم .

  در نشست فرماندار شهرستان همدان و مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان که با حضور تني چند از معاونان و کارشناسان ذيربط در فرمانداري همدان برگزار شد فعاليتهاي اين کانون در ايام شيوع ويروس کرونا تشريح شد.

  فرماندار شهرستان همدان پس از استماع گزارش فعاليتهاي گسترده کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان همدان که همزمان با شعار در خانه بمانيم و تعطيلي مراکز زير مجموعه اين کانون و ساير مراکز آموزشي بصورت مجازي براي بهره برداري جامعه هدف تدوين و اجرايي شده است ضمن قدرداني از مديريت و کارکنان اين مجموعه گفت : عليرغم تعدد ماموريتها و دستگاههاي اجرايي مسئول در حوزه امور فرهنگي و هنري جايگزيني براي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در کشور نداريم که به اين شکل با انسجام و بصورت تخصصي فعاليتهاي برجسته و قابل توجه براي کودکان و نوجوانان اجرا نمايد.

  حسين افشاري افزود : آنچه جامعه به آن نياز دارد علاوه بر توجه به سلامت جسم، کسب مهارت و علم، پرورش روح و نياز به اميد و نشاط است که به برکت انقلاب اسلامي دين جايگاه خود را پيدا کرده و بعنوان يک جامعه عاطفي و مهرورز بايد براي انتقال آرمانها و ارزشهاي حقيقي تلاش کنيم .

  وي با اشاره به تلاش فرهنگي غرب براي القاء مصرف گرايي، تجمل گرايي و فروپاشي کانون خانواده اضافه کرد : گاهي ارزشها به شکل وارونه اي براي جوانان جلوه داده مي شود که باعث مي شود فرزندان ما با اغفال از ارزشهاي واقعي در خود احساس کمبود کنند و لذا فضاي آموزشهاي ما بايد مبتني بر فرهنگ غني اسلام و توسط افرادي ارايه شود که مقيد به اين آرمانها باشند.

  در اين ديدار، مديرکل کانون ضمن معرفي کامل پيک اميد مجازي فعاليت‌هاي اين پيک را در ايام قرنطينه‌گي تشريح کرد.

  ضرابي‌زاده گفت: از همان روزهاي نخست ورود ويروس کرونا به کشور و تعطيلي مدارس و مراکز فرهنگي کانون جزء اولين دستگاه‌هاي فرهنگي خدمات‌رسان بود که در اين ايام خدمات ويژه و شايسته‌اي را به قشر کودک و نوجوان آغاز کرد و هنوز هم در حال انجام است و با شعار هر کتابخانه يک گروه مجازي، سعي در ايجاد ارتباط با اعضا کودک و نوجوان خود دارد تا آنها را از فشارهاي روحي و رواني در امان نگه دارد و سطح تاب‌آوري آنها را ارتقادهد.
  مديرکل کانون استان سپس پيک اميد را فعاليتي جهادي و داوطلبانه توصيف کرد و گفت: مربيان و کارشناسان کانون استان در ايام خانه‌نشيني بيکار ننشستند و با توليد بالغ بر 700 اثر در قالب فيلم‌هاي کوتاه 2 تا 3 دقيقه‌اي در حوزه انيميشن، اوريگامي، قصه‌گويي، نمايش‌عروسکي و... با بارگذاري 65 اثر منتخب بر روي سايت سراسري پيک اميد، جزء استان‌هاي فعال در اين زمينه است.


  وي تصريح کرد، علاوه بر توليد اين آثار، انجمن‌هاي مختلفي نظير انجمن شعر، داستان، انيميشن، سرود، قصه‌گويي و... در فضاي مجازي نيز فعال است و مربيان و کارشناسان از اين طريق با اعضاي مراکز خود در ارتباط هستند. هم‌چنين برگزاري مسابقات امام آرزوها تولدت مبارک به مناسبت نيمه‌شعبان و مسابقه جشن گل‌وگلدان از ديگر فعاليت‌هاي شاخص کانون در اين دوران است.

   

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 204
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.