مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
19 تیر 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون فرماندار همدان خواستار شد:
 • افزايش سطح ايمني بازار و مراکز جمعيتي با آموزش، رفع نواقص و الزامات پيشگيرانه
 • معاون فرماندار همدان خواستار شد:

  افزايش سطح ايمني بازار و مراکز جمعيتي با آموزش، رفع نواقص و الزامات پيشگيرانه

  رضا زماني در ستاد پيشگيري،هماهنگي و فرماندهي پاسخ به بحران شهرستان همدان گفت : در بحث ايمني بازار و مراکز تجاري بخشي از وظايف متوجه دستگاههاي اجرايي ذيربط و بخشي مربوط به مالکين و هيات مديره مراکز تجاري است.

  معاون امور عمراني فرماندار همدان افزود : اصلاح شبکه هاي توزيع برق بعنوان يکي از عوامل آتش سوزي در سالهاي اخير در دستور کار توزيع برق شهرستان و مالکين واحدها و مراکز تجاري قرار گرفته و اقدامات خوبي هم انجام شده است اما همچنان در برخي از مراکز نياز به رفع نواقص داريم.

  وي با اشاره به ضرورت افزايش تعامل بين سازمان آتش نشاني، اتاق اصناف و ميراث فرهنگي براي به سرانجام رسيدن برخي از اين نواقص تاکيد کرد : آموزش نگهبانان و سرايداران اين مراکز مي تواند در پيشگيري از برخي از حوادث بسيار کارامد باشد.

  زماني با اشاره به گزارش سازمان آتش نشاني مبني بر بررسي کارشناسي ساختمانهاي اداري و ابلاغ نواقص ادارات اظهار کرد : رفع نواقص در ساختمانهاي اداري ممکن است نياز به اعتبارات داشته باشد که بايد با اولويت بندي مورد ملاحظه و رفع نقص قرار گيرد.

  وي با بيان اينکه نزولات جوي مناسب باعث رويش مناسب گياهان و محصولات کشاورزي شده است افزود : با توجه به افزايش دما و احتمال آتش سوزي مراتع و کشت زارها لازم است دهياران و کشاورزان آمادگي لازم را براي پيشگيري داشته باشند.

  معاون فرماندار همدان با اشاره به درخواست اتاق اصناف مبني بر ممنوعيت ورود خودروهاي شخصي به بخشهايي از بازار گفت : اتاق اصناف موارد را جهت بررسي کارشناسي شوراي ترافيک و تصويب طرح کتبا اعلام نمايد.

  رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري همدان نيز با اشاره به هزارو 651 مورد بررسي کارشناسي توسط اين سازمان گفت : همه مراکز جمعيتي حساس از نظر وضعيت ايمني مورد پايش قرار گرفته و نواقص به متوليان ابلاغ شده است .

  محمد رضا بياناتي با بيان اينکه گاهي نواقص يک واحد تجاري به 25 مورد هم رسيده است افزود:  در بافت بازار و مراکز تجاري همدان انبارهاي غير اصوالي کالا، فعاليت برخي از واحدهاي صنفي پرخطر در مجاورت يکديگر، استفاده از مصالح نامناسب، عدم رعايت الزامات ايمني، سيم کشي نامناسب برق عمده نواقصي است که وجود دارد.

  وي بيان کرد : قبل از هرگونه ساخت و ساز و اخذ پروانه ساختماني اخذ پروانه ايمني از سازمان خدمات ايمني ضروري است و در صورت رعايت اين موضوع شاهد کاهش قابل ملاحظه حوادث خواهيم بود.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 47
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.