مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 مرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون برنامه ريزي و توسعه فرماندار همدان خبر داد:
 • 30پروژه مهم سرمايه گذاري در دستور کار شهرستان همدان براي سال جاري
 • معاون برنامه ريزي و توسعه فرماندار همدان خبر داد:

  30پروژه مهم سرمايه گذاري در دستور کار شهرستان همدان براي سال جاري

  معاون برنامه ريزي و توسعه فرماندار همدان گفت:  پتروشيمي هگمتانه، هم اکنون با 95 درصد پيشرفت فيزيکي در شرف راه‌اندازي است و امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد.

  فائزه ساداتي در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان همدان که امروز در سالن جلسات فرمانداري همدان برگزار شد، با بيان اين که تعداد 30 پروژه مهم سرمايه گذاري در شهرستان همدان براي سال جاري در نظر گرفته شده است، به بيان 10 مورد از اين پروژه ها و مشکلات آن ها پرداخت.

  وي در اين راستا با اشاره به اين که تعداد 4 پروژه، مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است، ادامه داد: پتروشيمي هگمتانه يکي از اين پروژه ها است که هم اکنون با 95 درصد پيشرفت فيزيکي در شرف راه‌اندازي است و امسال به بهره‌برداري مي‌رسد

  .

  معاون برنامه ريزي و توسعه فرماندار همدان به طرح توسعه کارخانه شيشه همدان نيز اشاره کرد و افزود: ساختمان توليد در اين کارخانه تکميل و ماشين آلات مورد نياز وارد کشور شده است و مشکل خاصي در اين راستا وجود ندارد.

  وي در اشاره به توسعه اي شرکت غذايي سحر نيز گفت: براي پيش روي اين طرح نياز به مجوز محيط زيست است که هم اکنون پيگير اخذ اين مجوز هستند.

  ساداتي با بيان اين که طرح توسعه پايا بسپار آريا نيز در شرف بهره برداري است، گفت: پروژه عصر طلايي هگمتانه داراي دو فاز است که  فاز اول آن با 2.5 هکتاري پيشرفت 85 درصدي دارد و هنوز مجوز پروانه ساختماني فاز دوم آن به مساحت 6 هکتار از سوي شهرداري همدان براي صادر نشده است.

  معاون فرماندار همدان با اشاره به اين که طراحي و زيرسازي صنايع مبتني بر فناوري‌هاي برتر در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: 50 هزار هکتار از اراضي مربوطه تملک و شبکه آبرساني و برق رساني آن در حال اجرا است که در صورت حل مشکلات اعتباري تملک زمين آن به صورت کامل انجام خواهد شد.

  ساداتي در ادامه صحبت هاي خود خاطرنشان کرد: شبکه آبرساني، برق و گاز شهرک بنکداران جورقان در فاز اول تأمين شده و زيرسازي و آسفالت اين شهرک درحال انجام است و مشکل اين شهرک، کمبود اعتبارات است.

  وي با اشاره به طرح احداث گاوداري 6 هزار راسي از سوي شستا ني عنوان کرد: مجوزها در اين زمينه از سوي جهادکشاورزي اخذ شده که هم اکنون، مشکل تخصيص زمين و تامين آب مورد نياز دارد.

  ساداتي با بيان اين که در مجتمع ياس قهاوند نيز هم اکنون انتقال اراضي و بحث چاه آب و قرارداد عمليات عمراني گلخانه و غيره به انجام رسيده است، از مشکل زمين منابع طبيعي جهت ايجاد راه دسترسي در اين مجتمع خبر داد.

  وي با بيان اين که مجوزها جهت پيش روي پروژه اسکاي مال همدان در 9 هزار و 200 متر و 10 طبقه صادر شده است، تصريح کرد: در اين زمينه سرعت عمل مجري و سرمايه گذار طرح نياز است.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 136
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.