مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
23 اردیبهشت 1400 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  در ستاد مديرت کرونا شهرستان همدان مطرح شد:
 • تا کنون 243 مورد فوت کرونا مثبت داشتيم/ احتمال تعطيلي مجدد برخي از صنوف پر خطر /اربعين حسيني برپايي موکب و پياده روي ممنوع است.
 •  

  در ستاد مديرت کرونا شهرستان همدان مطرح شد:

  تا کنون 243 مورد فوت کرونا مثبت داشتيم/ احتمال تعطيلي مجدد برخي از صنوف پر خطر /اربعين حسيني برپايي موکب و پياده روي ممنوع است.

  در نشست مشترک ستاد پيشگيري از کرونا و پدافند زيستي شهرستان آخرين وضعيت شيوع و مديريت ويروس کرونا در سطح شهرستان همدان مورد طرح و اتخاذ تصميم قرار گرفت.

  فرماندار شهرستان همدان با قدرداني از همراهي مردم در اجراي طرح فاصله گذاري، استفاده از ماسک و رعايت دستورالعملهاي بهداشتي گفت : در ايام سوگواري ماه محرم نيز حدود 500 هيات فعال در سطح شهرستان داريم که غالبا به توصيه هاي بهداشتي توجه داشتند و حدود 6 مورد نياز به ورود آمرانه در راستاي حفظ سلامت عزاداران داشتيم.

  حسين افشاري با بيان اينکه هم اکنون شهرستان همدان با وضعيت نارنجي و افزايش موارد ابتلا مواجهيم افزود: با توجه به وضعيت قرمز در برخي از شهرستانهاي استان و عدم رعايت برخي از توصيه هاي بهداشتي اين احتمال وجود دارد که وضعيت شيوع در مرکز استان هم قرمز بشود.

  وي با اشاره به اينکه تاکنون 243 مورد فوتي کرونا و هم اکنون بطور ميانگين روزانه 25 مورد ابتلا و دو مورد فوت کرونا مثبت در سطح شهرستان داريم تصريح کرد : در اين راستا بايد با اتخاذ تدابير ويژه اقدامات پيشگيرانه و نظارتي بيشتر بشود که مواردي هم از ستاد کرونا تفويض اختيار شده است.

  فرماندار همدان از احتمال تعطيلي مجدد برخي از صنوف پر خطر خبرداد و افزود : در اربعين حسيني نيز برپايي موکب و پياده روي ممنوع است و احتمالن مراسم متمرکزي با رعايت فاصله گذاري و ساير دستورالعملها پيش بيني شود که هنوز به قطعيت نرسيده است.

  وي همراهي پرتعداد خانواده متوفيان و تجمع در آرامستان باغ بهشت همدان را قابل توجه دانست و يادآور شد : ضمن استقرار کارشناس مرکز بهداشت در آرامستان کاهش تعداد همراهان و عدم برگزاري مراسم در اين محيط، در صورت نياز محدوديتهاي ترافيکي نيز اعمال خواهد شد.

  افشاري با تاکيد بر ضرورت اطلاع رساني و افزايش آگاهي مردم اظهار کرد : کاهش هشدارها  با کاهش حساسيت مردم ارتباط مستقيم دارد و با استفاده از تبليغات محيطي، خودرويي و از طريق بلندگو در مراکز خاص مانند آرامستان بايد اطلاع رساني و حساسيت لازم استمرار يابد.

  وي با اشاره به گزارش ارزيابي بهداشتي  337 مدرسه در سطح شهرستان طي سه هفته گذشته يادآور شد : حضور دانش آموزان در مدارس الزامي نيست و استفاده از ماسک و عدم فعاليتهاي جمعي و زنگ تفريح در مدارس بايد مورد توجه باشد.

  فرماندار همدان عدم ارايه خدمت به مراجعان فاقد ماسک در ادارات و ساير مراکز خدماتي را مورد تاکيد قرار داد و افزود : جلسات نيز در ادارات بايد به حداقل ممکن کاهش يابد و پيشنهاد مي کنيم با توجه به ازدحام در برخي شعب بانکي نسبت به افزايش ساعات کار بانکها اقدام شود.

  وي از تشديد نظارت بر مراکز عمومي و خدماتي خبرداد و بيان کرد : دفاتر پيشخوان دولت و ديگر مراکز در صورت عدم رعايت پرو تکل ها با هماهنگي مقام قضايي ضمن اقدام قانوني اعمال جرايم نيز مد نظر قرار خواهد گرفت.

  افشاري در پايان با توجه به قرار گرفتن در آستانه فصل پاييز و احتمال تشديد بيماريهاي ويروسي خواستار جديت بيشتر مردم در  رعايت دستورالعملهاي بهداشتي شد و افزود : از بالونهاي قرمز يا روشهاي ديگري مي توان براي اطلاع رساني از وضعيت شيوع ويروس کرونا و اطلاع رساني به مردم استفاده کرد.