مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 اسفند 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  بررسي کيفيت آموزش مجازي دانش آموزان در سطح شهرستان همدان
 • در نشستي با حضور نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي و مديران ذيربط استاني در فرمانداري همدان آخرين وضعيت کمي و کيفي آموزش مجازي دانش آموزان در سطح شهرستان همدان مورد بحث، بررسي و پيگيري قرار گرفت.
 •  

  بررسي کيفيت آموزش مجازي دانش آموزان در سطح شهرستان همدان

  در نشستي با حضور نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي و مديران ذيربط استاني در فرمانداري همدان آخرين وضعيت کمي و کيفي آموزش مجازي دانش آموزان در سطح شهرستان همدان مورد بحث، بررسي و پيگيري قرار گرفت.

  فرماندار همدان در اين نشست با اشاره به ضرورت فراهم آوردن بستر هاي لازم به منظور ارايه خدمات آموزشي بصورت مجازي گفت : با عنايت به شيوع ويروس کرونا و استمرا اين وضعيت بايد بدنبال ارتقاء کيفي و رفع مشکلات پيش روي خانواده ها، دانش آموزان و فرهنگيان در اين زمينه باشيم.

  حسين افشاري با بيان اينکه کار فرهنگيان و آموزش و پرورش نسبت به قبل از شيوع ويروس کرونا افزايش پيدا کرده است گفت : بيش از 2 هزار دانش آموز در سطح شهرستان همدان فاقد تبلت يا گوشي هوشمند هستند که بايد در اين زمينه کميته امداد با جلب مشارکت خيرين پيگيري و تدابير ويژه اي داشته باشد.

  وي با اشاره به اهداف پيش بيني شده در برنامه ششم جهت توسعه زيرساختهاي ارتباطي تاکيد کرد : با توجه به شرايط فعلي بايد اهداف سريعتر از زمانبندي تعيين شده در برنامه محقق شود.

  فرماندار همدان افزود : بخشداران نسبت به بررسي آخرين وضعيت و مشکلات ارتباطي آموزش مجازي دانش آموزان و مدارس روستايي اقدام نمايند.

  سخنگوي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي نيز با بيان اينکه آموزش امروز يکي از دغدغه هاي مهم خانواده ها است گفت : نيروي انساني، کمبود معلم، اعتبارات از مهمترين مشکلات ما در آموزش و پرورش است.

  احمد حسين فلاحي افزود : مشکل بعدي ما نيز در شرايط فعلي نداشتن زيرساختهاي لازم براي بهره گيري حداکثري از آموزش هاي مجازي است که عليرغم اقدامات انجام شده همچنان هم در پوشش هم در آيين نامه ها مشکل داريم.

  نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه معلم نمي تواند در شبکه شاد نظارت کافي بر دانش آموز داشته باشد تصريح کرد : علاوه بر مشکلات آموزش در مباحث پرورشي نيز دچار آسيب جدي هستيم.

  حجت الاسلام فلاحي با تاکيد بر لزوم نظارت بيشتر خانوادها بر فعاليت فرزندان در فضاي مجازي اظهار کرد: فرهنگ و تربيت امروز از دغدغه هاي اصلي کشور ماست و نظارت بر محتوا حتي در شبکه مجازي شاد هم بايد جدي باشد.

  وي افزود: طبق بررسي انجام شده در سطح کشور هم اکنون 80 درصد دانش آموزان مقطع ابتدايي،کمتر از 60 درصد دانش آموزان متوسطه اول و حدود 20 درصد دانش آموزان متوسطه دوم در شبکه شاد حضور فعال دارند که اين يک آسيب بزرگ است.

  فلاحي با بيان اينکه در بحث زيرساختها نيز مشکلات ما فراوان است بيان کرد : در بسياري از روستاها براي آموزش مجازي دانش آموزان مشکل ارتباطي و پهناي باند داريم و حدود 3 ميليون و 500 دانش آموز ما در سطح کشور وسايل مورد نياز جهت بهره مندي از آموزش مجازي را در اختيار ندارد.

  مدير کل آموزش و پرورش استان همدان نيز از حضور 80 درصدي دانش آموزان استان در شبکه شاد خبر داد و گفت : همچنان در 144 روستاي استان زيرساختهاي فني مورد نياز مشکل دارد که يک جلسه شوراي آموزش و پرورش استان را به اين موضوع اختصاص داديم و درحال پيگيري براي رفع مشکلات با کمک دستگاههاي اجرايي ذيربط هستيم.

  محمد پورداود با بيان اينکه اولين استاني بوديم که در سطح کشور با هماهنگي صداو سيما برنامه هاي آموزشي انجام شد افزود : در کنار اين موضوع براي برخي مناطق محروم و فاقد دسترسي با ارايه لوح هاي فشرده آموزشي و درسنامه محتواي آموزشي مورد نياز دانش آموزان را فراهم کرديم.

  وي با اشاره به اولويت قرار دادن بهره گيري از پيام رسان داخلي و طراحي شبکه شاد به منظور تامين بستر مجازي يکپارچه براي آموزش دانش آموزان يادآور شد : با مشکلات عديده اي در اين راستا مواجه بوديم که اکنون بسياري از آنها رفع و کيفيت شبکه بهبود قابل توجهي يافته است.

  پورداوود افزود: 18 هزار نو آموز سال گذشته داشتيم که با وضعيت شيوع ويروس کرونا خانواده ها مايل به آموزش حضوري نبودند که در اين راستا سيستم آموزش مجازي سناد براي مقطع پيش دبستاني پيش بيني شده است.

  مدير عامل شرکت مخابرات و مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان نيز در اين جلسه گزارشي در خصوص اقدامات انجام شده در جهت افزايش پوشش ارتباطي و فراهم آوردن پهناي باند مورد نياز دانش آموزان و مدارس  اقصي نقاط شهري و روستايي شهرستان همدان ارايه کردند.

  در برنامه ششم توسعه،دولت مکلف شده است 90 درصد روستاهاي بالاي 20 خانوار را به شبکه هاي ارتباطي متصل کند و دسترسي به اينترنت را براي 80 درصد جمعيت روستايي کشور که عمدتاً روستاهاي بالاي 20 خانوار هستند، فراهم نمايد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 225
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.