مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
22 آذر 1398 
 
شوراي فرهنگي فرمانداري شهرستان همدان

 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري همدان :
 • کتابخانه‌ها فضاي شادي براي کودکان ايجاد کنند
 • کتابخانه‌ها فضاي شادي براي کودکان ايجاد کنند

    معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان با بيان اينکه بايد در کتابخانه‌هاي عمومي فضاي شادي براي کودکان فراهم کنيم گفت: کتابداران با ايجاد فضاي شاد و برخورد مناسب براي کودکان شرايط مناسبي را فراهم کند.

  به مناسبت بيست و هفتمين دوره کتاب، کتابخواني و کتابدار حدود 300 برنامه در شهرستان همدان در نظر گرفته شده که افتتاح دو پيشخوان کتاب در روستاهاي امزاجرد و ارزان فود از جمله اين برنامه‌ها هستند.

  انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان همدان با محوريت برنامه‌هاي کتابخانه‌هاي عمومي در بيست و هفتمين دوره کتاب، کتابخواني و کتابدار برگزار شد.

  معاون سياسي ـ اجتماعي فرماندار همدان در اين نشست اظهار کرد: بستر مناسبي را براي افزايش و ترويج فرهنگ مطالعه ايجاد کنيم که کتابخانه‌ها در اين راستا نقش بسيار مهمي را ايفا مي‌کنند.

  محمدرضا پيرودين با بيان اينکه عامل اصلي انتقال ميراث علمي، ادبي و فرهنگي گذشته به آينده است افزود: بسياري از پژوهش‌ها به نسل آينده اطلاعات خود را از طريق کتابخانه‌ها ارائه مي‌دهند.

  وي با اشاره به اينکه کشورهاي در حال توسعه و يا توسعه‌يافته با مطالعه عجين هستند تصريح کرد: فضاهاي عمومي در کشورهاي پيشرفته به کتاب آراسته است و مردم در وسايل نقليه عمومي هم در حال مطالعه هستند.

  معاون سياسي ـ اجتماعي فرماندار همدان با بيان اينکه سرانه مطالعه در ايران ?? دقيقه است ادامه داد: اين به معناي اين است که ما بايد تلاش بيشتري در اين حوزه انجام بدهيم.

  وي با بيان اينکه در کتابخانه‌هاي عمومي فضاي شادي براي کودکان فراهم کنيم خاطرنشان کرد: کتابداران با ايجاد فضاي شاد و برخورد مناسب براي کودکان شرايط مناسبي را فراهم کند.

  پيرودين با بيان اينکه بسياري از ناهنجاري جامعه ما به دليل پايين بودن سطح مطالعه است گفت: هرچه ميزان مطالعه افزايش يابد ميزان جرائم و آسيب‌هاي اجتماعي کاهش مي‌يابد و بايد دانش و آگاهي مردم را افزايش دهيم

  .

  دبير ستاد اقامه نماز استان همدان نيز با بيان اينکه تمام اقدامات کتابخانه‌ها در راستاي ترويج فرهنگ مطالعه است اظهار کرد: بايد از ظرفيت کتابخانه‌ها در حوزه فرهنگ مطالعه به نحو مطلوب استفاده شود.

  سيد مرتضي‌حسني‌حلم افزود: اگر کتابخواني در جامعه به نحوي تبيين شود و مردم خود را ملزم به مطالعه کنند، در جامعه شاهد پيشرفت اخلاق و دين و کاهش آسيب‌ها و جرائم خواهيم بود.

  وي با اشاره به اينکه در بعد نرم‌افزاري بايد به پيشرفت چشمگير دست يابيم تصريح کرد: کتابخانه شهيدمظاهري نيز هرچه زودتر افتتاح شود.

  دبير ستاد اقامه نماز استان همدان با اشاره به اينکه اطلاع‌رساني برنامه‌هاي هفته کتاب بسيار حائز اهميت است ادامه داد: در اين هفته از ظرفيت صدا و سيما و رسانه‌ها براي ترويج مطالعه و کتابخواني در هفته کتاب، کتابخواني و کتابدار به خوبي استفاده شود تا مردم نسبت به مطالعه دغدغه‌مند شوند.

  وي با بيان اينکه کتابداران به جمع دانش‌آموزان در مدارس بروند خاطرنشان کرد: آشنايي دانش‌آموزان با کتاب و کتابخوانه به اين هفته محدود نشود و در روزهاي ديگر نيز انجام شود.

  حسني‌حلم تأکيد کرد: مسأله پرداخت نيم درصد سهم کتابخانه‌ها از درآمد شهرداري‌ها يک بار براي هميشه حل شود چرا که اين مسأله بستر قانوني دارد و بايد انجام شود.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 44
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.