مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
19 فروردین 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون مدير کل بحران استانداري همدان:
 • قانون جديد مديريت بحران ابلاغ شده است
 • قانون جديد مديريت بحران ابلاغ شده است

  معاون مدير کل بحران استانداري همدان با بيان اينکه قانون جديد مديريت بحران از سوي وزارت کشور به استان‌ها ابلاغ شده است گفت: در اين قانون وظايف دستگاه‌هاي مرتبط صراحتا ذکر شده است.

  قهرمان زارعي در شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان همدان اظهار کرد: بر اساس ضوابط کشوري که از قبل بوده مثل ماده 55 قانون شهرداري‌ها و آيين‌نامه حريم بستن رودخانه عمدتا در اقدامات پيشگيرانه و کنترل سيل به خصوص سيلاب‌هاي شهري به دو نهاد مجموعه وزارت نيرو و شهرداري‌ها واگذار شده است.

  وي افزود: با رشد روزافزون جوامع شهري، توسعه ناهمگون شهر بدون توجه به معياري‌هاي برنامه‌ريزي شهري و محدوديتهاي طبيعي باعث شده تا سيستم زهکشي آب‌هاي سطحي در شهر پيچيدگي خاصي پيدا کند

  .

  معاون مديرکل بحران استانداري همدان با بيان اينکه براي رفع اين مشکل و دستگاه‌هاي همکار اقدام لازم صورت گيرد ادامه داد: با سيلاب به عنوان يکي از مخاطرات طبيعي در سطح استان مواجه هستيم.

  وي با اشاره به اينکه اقدامات لازم از سالهاي گذشته انجام شده اما بايد اقدامات براساس ضوابط جديد انجام گيرد تصريح کرد: يکي از اقدامات مهم سخت‌افزاري در اين زمينه در حوزه ساختماني، تاسيساتي و تجهيزاتي است.

  زارعي در ادامه بخش دوم اقدامات را نرم‌افزاري عنوان کرد و گفت: اين اقدامات از ارزش بالايي برخوردار است که شامل کنترل کاربري زمين، مطالعه جامع سيلابهاي شهري، آموزش و مشارکت نهادهاي دولتي و غير دولتي، تشکل‌هاي مردم‌نهاد و جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز است.

  وي با بيان اينکه قانون جديد مديريت بحران از سوي وزارت کشور به استان‌ها ابلاغ شده است خاطرنشان کرد: در اين قانون وظايف دستگاه‌هاي مرتبط صراحتا ذکر شده است.

  معاون مديرکل بحران استانداري همدان در پايان اظهار کرد: بند ? ماده ?? اين قانون وزارت نيرو را موظف کرده تا با همکاري وزارت جهاد کشاورزي، وزرات کشور و سازمان شهرداريها و دهياري‌هاي کشور سازوکارهاي لازم براي کنترل آب‌هاي سطحي را ايجاد کنند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 129
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.