مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
19 فروردین 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  تخريب بناهاي غيرمجاز در بستر رودخانه‌ها
 • فرماندار شهرستان همدان از تخريب بناهاي غيرمجاز در حريم و بستر رودخانه‌ها خبر داد
 • تخريب بناهاي غيرمجاز در حريم رودخانه‌ها

   فرماندار شهرستان همدان از تخريب بناهاي غيرمجاز در حريم و بستر رودخانه‌ها خبر داد.

  حسين افشاري در شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان همدان با بيان اينکه آمادگي نسبي براي مقابله با بحران‌هاي ناشي از حوادث در قانون جديد مديريت بحران وجود دارد اظهار کرد: اقدامات پيشگيرانه خوبي در رابطه با سيل و سيلاب انجام شده است.

   وي افزود: پنج رودخانه در مسير دامنه‌هاي شمالي الوند به سمت دشت بهار، قهاوند و همدان جريان دارد اين نقاط مسير به مسير چک و لايروبي شده است.

  فرماندار شهرستان همدان با بيان اينکه در شهرستان همدان يک سري نقاط کور وجود دارد که ممکن است از ديدها پنهان مانده باشد افزود: امروز راه‌هاي روستايي قديم به نوعي راه اصلي و شرياني تبديل شده  لذا اصلاح اين راه‌ها بايد در بودجه سال آينده در نظر گرفته شود.

   وي با اشاره به اينکه با مديران و دهياران در ارتباط با مديريت بحران جلسه در نظر گرفته شود و نقطه نظرات اين مجموعه دريافت شود ادامه داد: دهيارها و شوراي اسلامي در سيل فروردين امسال بسيار نقش ارزنده‌اي ايفا کردند

  .

   افشاري با تاکيد بر اينکه دستگاه‌هايي که در مديريت بحران کمک‌کننده هستند بايد آماده به کار باشند گفت: به محض اينکه کار از حالت عادي خارج شود اعضاي مديريت بحران بايد در محل کار و حوزه استحفاظي خود حضور داشته باشند.

   وي با اشاره به اينکه گاهي ممکن است در بروز بحران خطوط ارتباطي قطع شود خاطرنشان کرد: حضور اعضاي مديريت بحران الزامي است و مي‌تواند خسارات را به حداقل برساند.

   فرماندار شهرستان همدان با بيان اينکه چشم اميد مردم در هنگام بحران به دست مسوولان است اظهار کرد: در مديريت بحران هماهنگي حرف اول را مي‌زند.

   وي در ادامه به هماهنگي بين مسوولان در سيل ابتداي امسال اشاره کرد و گفت: هماهنگي خوبي بين و مسوولان برقرار بود اما مجدد نياز به تمرين در اين زمينه وجود دارد.

  افشاري افزود: براي حل مشکل سيل‌برگردان غربي شهرستان همدان به رئيس دانشگاه بوعلي و علوم پزشکي همدان ابلاغ شود که مسير براساس طرح مشاور مورد تاييد شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان همدان است.

  وي با بيان اينکه در محوطه قاسم‌آباد دچار مشکل هستيم و اين موضوع بايد به صورت ميداني بررسي شود خاطرنشان کرد: مردم نيز بايد نسبت به گذشته آگاه‌تر باشند و از ساخت و سازهاي غيرمجاز بپرهيزند.

   فرماندار شهرستان همدان در پايان به تخريب بناهاي غيرمجاز در حاشيه و بستر رودخانه اشاره کرد و گفت: به ناچار در مواقع خاص با هماهنگي مقامات قضايي  اقدام به تخريب اين بناها مي‌کنيم.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 118
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.