مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
22 آذر 1398 
 
شوراي فرهنگي فرمانداري شهرستان همدان

 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون امور عمراني فرمانداري همدان خبر داد :
 • احداث خانه امدادي در 6 روستاي همدان
 • معاون امور عمراني فرمانداري همدان خبر داد :

    احداث خانه امدادي در 6 روستاي همدان

  خانه هاي امدادي هلال به صورت پايلوت در روستاهاي گنبد، قرخلر، کوزره، موئيجين، ارزانفود و امزاجرد احداث خواهد شد

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان در جمع دهياران اين شهرستان از تشکيل تيم هاي مديريت بحران روستايي خبر داد و تاکيد کرد : ظرفيت دهياران و شوراهاي روستاها به منظور واکنش و مديريت در مقابل بحران ها ساماندهي مي شود.

  رضا زماني با اشاره به لزوم مديريت بحران هاي ناشي از بلاياي طبيعي پيش روي روستاها افزود : تلاش بي دريغ روستائيان در همياري بحران ها بي نظير بوده اما اين همت همگاني بايد با مديريتي جامع هدفمند شود .

  وي تاکيد کرد : با عنايت به پنج عامل مشارکت و بسيج عمومي روستا، بسيج منابع و جذب سرمايه، همکاري مردم و دولت به واسطه دهياران، برنامه ريزي براي بهره مندي از ظرفيت دهياران در مواجهه با بحران هاي پيش رو بايد مدنظر قرار گيرد .

  اين مقام مسئول ضمن تاکيد بر حضور مستمر دهياران در مواقع بحران و بازديد هاي دوره اي از روستاها اظهار کرد : ساخت و ساز در روستا بايد با طي مراحل قانوني و اخذ مجوز هاي لازم از سازمان هاي مربوط انجام شود .

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان از احداث خانه هاي امدادي هلال در روستا ها خبر داد و افزود : در روستاهاي گنبد، قرخلر، کوزره، موئيجين، ارزانفود و امزاجرد به صورت پايلوت خانه هاي امدادي هلال احداث خواهد شد .

  وي تصريح کرد : سازمان هلال احمر داوطلباني را در 6 روستاي گنبد، قرخلر، کوزره، موئيجين، ارزانفود و امزاجرد به صورت رايگان آموزش امدادي مواجهه با بحران خواهد داد .

   زماني از برخورد قانوني و بدون اغماض با همه ساخت و ساز هاي غير مجازي شهري و روستايي خبر داد و تاکيد کرد : برخورد با همه متخلفان ساخت و ساز غير مجاز در دستور کار بوده و تنها زمان و اولويت آنها متغير است .

  وي از ابلاغ يک هزار و 67 اخطار به ساخت و سازهاي غيرمجاز شهرستان از ابتداي سال 97 تا کنون خبر داد و يادآور شد : روند برخورد با ساخت و ساز ها در اين دو سال 500 درصد بيشتر از سال هاي گذشته است .

  اين مقام مسئول خواستار نهايي شدن آيين نامه مالي سالانه روستاها شد و تاکيد کرد : دهياران نسبت به تنظيم بودجه، تعيين عوارض، حسابرسي ها و اعلام آن به هيات تطبيق مصوبات شوراها اقدام کنند .

  وي گفت : روستا هاي ورکانه، خاکو و سيمين جزء مناطق گردشگري شهرستان محسوب شده و ساخت و ساز ها در اين روستا ها بايد در چهارچوب بافت سنتي و با تاييد مراجع متولي صورت پذيرد .

  زماني در پايان خواستار توجه ويژه دهياران به ساخت و ساز هاي غير مجاز در حريم راهها و رودخانه ها در روستاها شد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 49
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.