مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
13 تیر 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون امور عمراني فرمانداري همدان خبر داد :
 • احداث خانه امدادي در 6 روستاي همدان
 • معاون امور عمراني فرمانداري همدان خبر داد :

    احداث خانه امدادي در 6 روستاي همدان

  خانه هاي امدادي هلال به صورت پايلوت در روستاهاي گنبد، قرخلر، کوزره، موئيجين، ارزانفود و امزاجرد احداث خواهد شد

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان در جمع دهياران اين شهرستان از تشکيل تيم هاي مديريت بحران روستايي خبر داد و تاکيد کرد : ظرفيت دهياران و شوراهاي روستاها به منظور واکنش و مديريت در مقابل بحران ها ساماندهي مي شود.

  رضا زماني با اشاره به لزوم مديريت بحران هاي ناشي از بلاياي طبيعي پيش روي روستاها افزود : تلاش بي دريغ روستائيان در همياري بحران ها بي نظير بوده اما اين همت همگاني بايد با مديريتي جامع هدفمند شود .

  وي تاکيد کرد : با عنايت به پنج عامل مشارکت و بسيج عمومي روستا، بسيج منابع و جذب سرمايه، همکاري مردم و دولت به واسطه دهياران، برنامه ريزي براي بهره مندي از ظرفيت دهياران در مواجهه با بحران هاي پيش رو بايد مدنظر قرار گيرد .

  اين مقام مسئول ضمن تاکيد بر حضور مستمر دهياران در مواقع بحران و بازديد هاي دوره اي از روستاها اظهار کرد : ساخت و ساز در روستا بايد با طي مراحل قانوني و اخذ مجوز هاي لازم از سازمان هاي مربوط انجام شود .

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان از احداث خانه هاي امدادي هلال در روستا ها خبر داد و افزود : در روستاهاي گنبد، قرخلر، کوزره، موئيجين، ارزانفود و امزاجرد به صورت پايلوت خانه هاي امدادي هلال احداث خواهد شد .

  وي تصريح کرد : سازمان هلال احمر داوطلباني را در 6 روستاي گنبد، قرخلر، کوزره، موئيجين، ارزانفود و امزاجرد به صورت رايگان آموزش امدادي مواجهه با بحران خواهد داد .

   زماني از برخورد قانوني و بدون اغماض با همه ساخت و ساز هاي غير مجازي شهري و روستايي خبر داد و تاکيد کرد : برخورد با همه متخلفان ساخت و ساز غير مجاز در دستور کار بوده و تنها زمان و اولويت آنها متغير است .

  وي از ابلاغ يک هزار و 67 اخطار به ساخت و سازهاي غيرمجاز شهرستان از ابتداي سال 97 تا کنون خبر داد و يادآور شد : روند برخورد با ساخت و ساز ها در اين دو سال 500 درصد بيشتر از سال هاي گذشته است .

  اين مقام مسئول خواستار نهايي شدن آيين نامه مالي سالانه روستاها شد و تاکيد کرد : دهياران نسبت به تنظيم بودجه، تعيين عوارض، حسابرسي ها و اعلام آن به هيات تطبيق مصوبات شوراها اقدام کنند .

  وي گفت : روستا هاي ورکانه، خاکو و سيمين جزء مناطق گردشگري شهرستان محسوب شده و ساخت و ساز ها در اين روستا ها بايد در چهارچوب بافت سنتي و با تاييد مراجع متولي صورت پذيرد .

  زماني در پايان خواستار توجه ويژه دهياران به ساخت و ساز هاي غير مجاز در حريم راهها و رودخانه ها در روستاها شد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 238
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.