مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
19 فروردین 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان خواستار شد :
 • تکميل خدمات شهري و خدمت رساني در مناطق توانمندسازي
 • فرماندار همدان خواستار شد :

  تکميل خدمات شهري و خدمت رساني در مناطق توانمندسازي

  فرماندار همدان گفت: تکميل خدمات شهري و زيربنايي در مناطق توانمندسازي از احداث پل، پياده راه، بلوار ارم و هر پروژه شهري ديگري براي ما بيشتر اولويت دارد.

  در ادامه نشستهاي فرماندار همدان با احزاب و فعالان سياسي، دبير و تني چند از فعالان حزب موتلفه اسلامي دفتر همدان طي نشستي دغدغه ها و نقطه نظرات خود را با فرماندار همدان مطرح نمودند.

  فرماندار شهرستان همدان در اين نشست با اشاره به ارتباط مستمر با روحانيت و حفظ سلامت جريان موتلفه اسلامي به عنوان دو ويژگي مهم اين حزب افزود : موتلفه اسلامي کار خود را با همراهي امام راحل از نخستين روزهاي آغاز فعاليتهاي انقلابي آغاز کرد و به فعاليت خود با ارتباط مستمر با روحانيت ادامه داد و در حاليکه بسياري از احزاب سياسي در جريان فعاليت خود کم فروغ شدند، موتلفه اسلامي خود را آلوده بسياري از جريانات و انحرافات نکرد.

  حسين افشاري با اشاره به سلسله مباحث شهيد آويني در تالار انديشه تهران در سال 69 و بيان مصداقهايي از اخلاق محوري اين شهيد گرانقدر در سخت ترين شرايط تاکيد کرد : اصل مهم فعاليت احزاب سياسي در جمهوري اسلامي مبني بر حرکت در جهت قرائت سياسي امام راحل  و حفظ اخلاقيات  همواره بايد مورد توجه باشد و اعتقاد داريم فعاليت و دغدغه همه احزاب و جريانهاي سياسي پيشرفت کشور است.

  در ادامه اين نشست فعالان دفتر همدان حزب موتلفه اسلامي نقطه نظرات، پيشنهادها و پرسشهايي را با فرماندار همدان مطرح کردند که تکميل طرحها و پروژه هاي مديريت شهري، گامهاي عملي دستگاههاي اجرايي براي توسعه صنعت توريسم، سرانجام تصميم جابجايي ايستگاه راه آهن همدان، تاثير تصميم اخير دولت در بحث بنزين بر مشارکت در انتخابات، فعال شدن تعدادي از احزاب صرفا در ايام انتخابات با هدف تخريب احزاب رقيب و شخصيتها، تدابير پيش روي شهرستان براي بهره گيري از ظرفيت نخبگان، لزوم ساماندهي بيشتر ورودي هاي شهر همدان، حضور و توجه بيشتر مديران به فرهنگيان و حضور در مدارس از جمله موارد طرح شده بود.

   فرماندار همدان با بيان اينکه يکي از مشکلات ديرينه همدان ترسيم يک کمربند براي ارايه خدمات و عدم توجه و بي برنامگي براي مهاجرتهاي فراوان و سکونت در خارج اين محدوده بود يادآور شد : 198 هزار نفر در سکونتگاههاي غير رسمي شهر همدان سکونت داشتند که سال 83 در سفر مقام معظم رهبري به همدان توانمند سازي 5 نقطه در دستور کار قرار گرفت.

  وي افزود: معطوف نمودن خدمات  به داخل کمربند ترسيم شده و صرفا غير مجاز ناميدن هر گونه ساخت و ساز و رها کردن اين مناطق باعث مشکلات عديده اي شده است که همچنان اين مناطق از برخي خدمات مورد نياز محرومند و چون کاربري هاي عمومي و ضروري پيش بيني نشده هزينه اجراي هر طرحي در اين مناطق مضاعف شده است.

  حسين افشاري با اشاره به اينکه همچنان نشستهايي با حضور مديران و معتمدين براي حل مشکلات اين مناطق برگزار مي شود اضافه کرد : تکميل خدمات شهري و زيربنايي در مناطق توانمندسازي از احداث پل، پياده راه، بلوار ارم و هر پروژه شهري ديگري براي ما بيشتر اولويت دارد.

  وي توسعه زيرساختهاي گردشگري و اقدامات انجام شده در جهت معرفي بيشتر جاذبه هاي گردشگري همدان را در دو سال اخير بسيار قابل توجه دانست و اظهار کرد : با احداث چند هتل و مهمان پذير و برگزاري اجلاسهاي مهم و ديگر اقدامات موثر در امرگردشگري شاهد افزايش حضور و توقف گردشگران در همدان هستيم اما همچنان در بخش گردشگري بايد بدنبال نوآوري، جذب توريسم و توسعه بيشتر اين صنعت باشيم.

  افشاري با بيان برخي از طرحهاي اجرا شده به منظور ساماندهي ورودي هاي شهر همدان و مسيرهاي گردشگري روستايي در سطح شهرستان افزود : با استفاده از همه ظرفيتهاي اقامتي بخش خصوصي و دولتي همدان حداکثر ظرفيت اسکان 10 هزار مسافر و گردشگر را در شهرستان داريم اين در حالي است که گاهي طي برخي از تعطيلات در شهر همدان بيش از 50 هزار مسافر حضور مي يابد.

  وي افزود : در اين راستا بسياري از مسافران از خانه مسافرها استفاده مي کنند که باعث درآمد زايي مطلوبي نيز براي بسياري از شهروندان شده است که با نظر موافق صرفا بدنبال شناسنامه دار بودن اين خانه مسافرها و استقرار کيوسکهايي در سه ورودي شهر همدان براي اريه خدمت به مسافران بجاي افراد کارتن به دست هستيم.

  فرماندار همدان در خصوص طرح جديد سهميه بندي بندي بنزين گفت : اين تصميم يک بحث کارشناسي است  که براي اجراي آن دلايل بسياري وجود دارد و منويات رهبري را هم در اين خصوص شنيديم اما متاسفانه برخي با موضع گيري عجولانه در جهتي که دشمن تمايل داشت حرکت کردند و در همدان هم تحرکاتي داشتيم و افرادي قصد داشتند با سو استفاده از اين موضوع مشکلاتي ايجاد کنند که مديريت و اقدامات لازم اتخاذ شد.

  وي پيشنهاد ارتباط بيشتر با فرهنگيان و حضور مديران در مدارس را قابل توجه دانست و بيان کرد : جلسات شوراي آموزش و پرورش بطور منظم در فرمانداري برگزار مي شود که با مديران آموزش پرورش در ارتباطيم اما اگر بخاهيم تحولي ايجاد کنيم يقينا بايد به مدارس، فرهنگيان و حضور و ارتباط با فرهنگيان بيشتر توجه کنيم.

  افشاري افزود : علاوه بر ملاقاتهاي عمومي با اقشار مختلف مردم امکان حضور نمايندگاني از کانون بازنشستگان ،هياتهاي انديشه ورز و سمن ها در کارگروهها و نشستهاي مرتبط را فراهم کرديم تا از ظرفيت موثر نخبگان و صاحب نظران در مباحث مختلف شهرستان بيشتر بهره مند شويم.

  وي با اشاره به توجه ويژه به جذب سرمايه گذار و اشتغالزايي در راستاي سياستهاي مديريت ارشد استان اظهار کرد : تسهيل در امر سرمايه گذاري ضروري است و مخالف هر گونه سخت گيري و برخورد نامناسب با سرمايه گذاران هستيم اما رقبت عمومي نيز براي سرمايه گذاري در بخشهاي مورد نياز کم است .

  معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار همدان نيز در اين نشست گفت : شهرستان همدان 37 درصد جمعيت استان با حدود 60 هزار نفر دانشجو، قريب به 2 هزار نفر عضو هيات علمي و 50 در صد صنوف استان را در خود جاي داده است که پتانسيلهاي بالقوه اي هستند که احزاب نيز مي توانند از آن بهره بگيرند.

  محمد رضا پيرودين با بيان اينکه 41 حزب ثبت شده در شهرستان همدان داريم که 7 حزب طي دو ماه اخير موفق به اخذ مجوز شده است افزود : از اين تعداد حدود 5 حزب سياسي با فعاليت مستمر، 12 حزب نيمه فعال و تعدادي حزب داريم که صرفا در انتخاباتها و بصورت مقطعي فعاليت دارند.

  رئيس ستاد انتخابات شهرستان همدان با اشاره به لزوم مشارکت حداکثري در انتخابات اضافه کرد : اسفند ماه سالجاري يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي را پيش رو داريم که بعنوان نخستين انتخابات در گام دوم انقلاب است.

  پيرودين با اشاره به نقش احزاب در پويايي و افزايش مشارکت در انتخابات تاکيد کرد : حزب موتلفه اسلامي نيز بعنوان يک حزب ريشه دار و فعال اين ظرفيت را دارد که در راستاي افزايش مشارکت در انتخابات موثر باشد.

   

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 211
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.