مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
19 مرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  افزايش 167درصدي کشفيات مواد مخدر در همدان
 • رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان همدان از افزايش 167 درصدي کشفيات مواد مخدر در همدان خبر داد.
 • افزايش 167درصدي کشفيات مواد مخدر در همدان

  رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان همدان از افزايش167 درصدي کشفيات مواد مخدر در همدان خبر داد.

  هادي نجفي ظهر امروز در شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان با بيان اينکه در شهرستان همدان نقطه آلوده خاصي در حوزه مواد مخدر نداريم اظهار کرد:‌ با همکاري شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر اقدامات خوبي در اين زمينه صورت گرفته است.

  وي با اشاره به اينکه تجمع خرده‌فروشان و معتادان در همدان وجود ندارد اما تردد دارند گفت: در شهر همدان نقاط آلوده‌اي نداريم و هرجا احساس کنيم، تجمع آنها و نارضايتي مردم وجود دارد بلافاصله پاکسازي انجام مي‌شود.

  رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بيان اينکه چندين سال پيش در اماکن مخروبه‌اي تجمع معتادان را شاهد بوديم و با اقدامات صورت گرفته 40 نقطه شناسايي و از حالت پرخطر بيرون آمدند افزود: شهرداري همکاري خوبي در اين زمينه داشته است.

  وي با تاکيد به اينکه همدان شهر ناامني براي قاچاقچيان مواد مخدر است چون عمليات پيش‌دستانه‌اي در دستور کار است خاطرنشان کرد:‌ در سال جاري يک‌هزار و 320 خرده‌فروش در شهر همدان جمع‌آوري شده‌اند.

  نجفي با بيان اينکه 2 هزار و 303 معتاد جمع آوري شده‌اند گفت: 355 کيلوگرم کشفيات مواد مخدر در شهر همدان داشتيم که افزايش 167 درصدي را نشان مي‌دهد، در حوزه دستگيري نيز چهار درصد افزايش را شاهد هستيم.

  وي با بيان اينکه بيش از 60 درصد از سرقت‌هاي خرد توسط معتادين انجام مي شود و بايد برخورد با آنها مورد توجه باشد و راهکارهايي ارائه شود افزود: اداره بهزيستي در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدامات خوبي دارد و بايد قدردان آنها بود.

  معاون فرهنگي سپاه ناحيه همدان در شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان با بيان اينکه مراکز ترک اعتياد «NA» سليقه‌اي کار مي‌کنند و نبايد شاهد اين مسئله باشيم اظهار کرد: رسانه‌ها به مسئله اعتياد اهتمام جدي داشته باشند.

  صادق نظري با بيان اينکه سپاه مي‌تواند در کمپ‌ها ورود کرد و حلقه تربيتي ايجاد کند گفت: متاسفانه هزينه کمپ‌ها بالاست و خانواده‌ها از عهده آن برنمي‌آيند، سال گذشته اين هزينه 635 هزار تومان بود که امسال به 770هزار تومان رسيده است.

  وي با اشاره به اينکه حمايت درستي از خانواده‌هاي درگير مواد مخدر صورت نمي‌گيرد افزود: مي‌توان از ظرفيت مردم و خيرين در اين زمينه استفاده کرد.

  معاون فرهنگي سپاه ناحيه همدان با بيان اينکه گاهي معتادان متجاهر در همدان ديده مي‌شود گفت: وقتي اين افراد صبح از گرمخانه بيرون مي‌آيند صحنه بدي را شاهد هستيم که بايد اين موضوعات مورد توجه جدي باشد.

  وي خواستار همکاري تمام سازمان‌ها و ادارات در مبارزه با مواد مخدر شد و گفت: تامين شغل براي خرده‌فروشان مواد مخدر براي دور کردن آنها از اين کار مسئله جدي است.

  نظري گفت: در محله علي‌آباد همدان پيگير برگزاري جشن «محله پاک»‌ هستيم و اگر محله به محله و منطقه به منطقه برنامه‌هايي در اين راستا اجرا کنيم بسيار موثر خواهد بود.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 107
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.