مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
19 مرداد 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر استان همدان:
 • در 120 مدرسه از 500 مدرسه همدان طرح «ياري‌گيران زندگي» اجرا شد
 • دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر استان همدان:

  در 120 مدرسه از 500 مدرسه همدان طرح «ياري‌گيران زندگي» اجرا شد

  دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر استان همدان نيز با بيان اينکه عرصه مبارزه با مواد مخدر عرصه جهاد است و امام علي(ع) نيز مي‌فرمايند «جهاد دري از درهاي بهشت است» اظهار کرد: موضوع مواد مخدر در دنياي امروز به پديده‌اي به‌روز، پيچيده و داراي ملاحظات تبديل شده است.

  يزدان آزرمي با بيان اينکه مواد مخدر پديده‌اي است که سرعت تحولات آن آشکار بوده و نمي‌توان رفتار سنتي در برخورد با آن داشت گفت: متاسفانه فعالان حوزه مواد مخدر چون رقيب و گردش مالي دارند، سعي کرده‌اند خود را به‌روز کنند اما چون ما رقيب نداشتيم نتوانسته‌ايم متناسب با اين وضعيت رفتار کنيم.

  وي با بيان اينکه خوشبختانه ايران اولين حکومتي است که به صورت تخصصي ستاد مبارزه با مواد مخدر را تشکيل داده است افزود: در شرايط امروز ابتداي کار مبارزه با مواد مخدر، اصل پيشگيري است و اصل دوم بايد مقابله همه‌جانبه با توزيع‌کنندگان باشد.

  دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر استان همدان با اشاره به اينکه رويکرد مقابله به سمت اطلاعاتي رفته است يعني بيشترين تاثير و کمترين آسيب گفت: در اين عرصه به دنبال ضربه گسترده به قاچاقچيان و کمترين آسيب در بين خود هستيم.

  وي با بيان اينکه در برخورد با فعالان مواد مخدر بايد هر فردي به عنصر مبارزه تبديل شود افزود: جنبش همگاني در تبديل به عنصر مبارزه حائز اهميت است.

  آزرمي با اشاره به اينکه برخورد با خرده‌فروشان موجب رضايتمندي جامعه مي‌شود که بايد با جديت مورد توجه باشد گفت: برخورد با معتادان متجاهر نيز در کشور حائز اهميت است.

  وي با تاکيد به اينکه اولويت‌ها در حوزه مواد مخدر همچنان پيشگيري و مقابله است عنوان کرد: در کنار آن به دنبال آمار دقيق و متقن هستيم تا نسبت به برنامه‌ريزي و ترسيم چشم‌انداز اقدام کنيم.

  دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر استان همدان هم‌افزايي و هماهنگي بين اعضاي شوراي هماهنگي مبارزه به مواد مخدر را حائز اهميت دانست و گفت: درصدد تدوين سند مبارزه با مواد مخدر در استان هستيم تا برنامه کوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلندمدت داشته باشيم که در کنار آن برنامه نشاط اجتماعي نيز بايد مد نظر باشد.

  وي با بيان اينکه در سند مبارزه با مواد مخدر به دنبال برش شهرستاني هستيم افزود:  اقدامات فرهنگي، آموزشي و اطلاع‌رساني در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان همدان بايد مورد توجه باشد.

  آرزمي با اشاره به اينکه در عرصه توليد محتواي سمعي و بصري خطرات اعتياد براي خانواده‌ها و دانش‌آموزان مورد توجه باشد گفت: در شهر همدان وجود معتاد متجاهر پذيرفتني نيست که خوشبختانه در اين راستا نيز اقدامات خوبي صورت گرفته است.

  وي استفاده از ظرفيت ائمه جمعه را در فرهنگسازي به منظور کاهش مصرف مواد مخدر و مبارزه با اين پديده شوم را حائز اهميت دانست و افزود: نظارت بر مراکز درماني ام ام تي، متادون‌تراپي و... بايد در دستور کار جدي باشد.

  دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بيان اينکه در 120 مدرسه از 500 مدرسه همدان طرح «ياري‌گيران زندگي» اجرا شده است گفت: بايد ديد اين مدارس متناسب با هزينه‌کرد، اهداف را محقق کرده‌اند يا خير؟

  وي بيان کرد: طرح «ياري‌گيران زندگي» مي توانند نقشه راهي براي تمام فعاليت‌ها باشند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 112
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.