مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 شهریور 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان :
 • شهرستان همدان پيشرو در طرحهاي اقتصاد مقاومتي استان
 • فرماندار همدان :

   شهرستان همدان پيشرو در طرحهاي اقتصاد مقاومتي استان

  حسين افشاري در ستاد اقتصاد مقاومتي گفت : دستگاههاي اجرايي شهرستان همدان اقدامات قابل توجهي در راستاي اقتصاد مقاومتي دارند و در اين زمينه شهرستان همدان رتبه اول استان را کسب نموده است.

  فرماندار همدان با اشاره به ضرورت اطلاع رساني و بهره گيري از ظرفيت رسانه ها به منظور آگاهي مردم از اين اقدامات افزود : عليرغم فشارها و تحريمهاي گسترده اقتصادي علاوه بر تامين بسياري از مايحتاج ضروري مردم در بسياري از بخشها شاهد رونق توليد و فعال نمودن طرحهاي راکد هستيم که بايد مردم از اين اقدامات آگاه شوند.

  وي تصريح کرد : در جهت توسعه طرحهاي توليدي بخش کشاورزي و گلخانه ها تامين زير ساختهاي لازم با تقبل هزينه هاي سنگين توسط دستگاههاي اجرايي و خدماتي انجام شده اما برخي از سرمايه گذاران هر بار به بهانه اي از انجام تعهد خود سر باز مي زند.

  معاون برنامه ريزي و توسعه فرماندارهمدان نيز از برگزاري 17 جلسه ستاد تسهيل براي رفع مشکلات واحدهاي توليدي شهرستان همدان با 54 مصوبه خبرداد و گفت : چهارطرح تاثيرگذار صنعتي با تعهد اشتغالزايي مستقيم براي 262 نفر در دست اجرا است پيشرفت فيزيکي سه طرح مذکور 90 درصد و يک طرح 61 درصد است.

  فائزه ساداتي با بيان اينکه 57 ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد در سال 98 به 2 واحد صنعتي پرداخت شده است افزود : 134 ميليارد ريال نيز تسهيلات تبصره 18 قانون بودجه به 3 واحد صنعتي پرداخت شده است.

  وي با اشاره به ثبت نام 27 واحد صنعتي در سامانه جهت اخذ تسهيلات رونق توليد و تبصره 18تصريح کرد: واحدهاي توليدي صنعتي راکد و نيمه فعال شهرستان طي 9 ماهه سالجاري از 41 واحد به 25 واحد کاهش يافته و 339 نفر در اين واحدها اشتغال دارد.

  ساداتي افزود : احداث شهرک بنکداري بوعلي 2 در مساحت50 هکتار به منظور استقرار 1000 واحد تجاري با پيشرفت فيزيکي 70 درصد در حال ساخت است که تحولي مهم در حوزه تجارت و اشتغال بوجود خواهد آورد.

  معاون فرماندار همدان از تحقق 105 درصدي عملکرد شهرستان همدان در جذب تسهيلات روستايي به ميزان 560 ميليارد ريال عقد قرارداد و پرداختي خبر داد و اظهار کرد : تعهد اشتغال شهرستان همدان طي 9 ماهه سالجاري به ميزان 6 هزارو 228 نفر 100 درصد محقق شده است.

  وي افزود : 256 فقره صدور مجوز مشاغل خانگي داشته ايم که اشتغال 385 نفر را در سطح شهرستان همدان بدنبال داشته است و14 هزار ميليارد ريال تسهيلات به متقاضيان مشاغل خانگي پرداخت شده است.

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان نيز از اجراي دو طرح بزرگ توليدي با سرمايه گذاري بخش خصوصي در بخش محروم خبرداد و گفت : شرکت شستا با تاسيس واحد دامداري 6 هزار راسي در منطقه قهاوند قصد سرمايه گذاري دارد که در حال پيگيري است.

  رضا زماني افزود: همچنين مجتمع بزرگ توليدي بخش کشاورزي با سرمايه گذاري بخش خصوصي در منطقه دولت آباد که 12 طرح در اين مجتمع پيش بيني و جواز تاسيس 2 طرح تا کنون اخذ شده است در حال احداث است.

  وي با اشاره به تحقق 3.7 هکتار توسعه کشت گلخانه اي طي 9 ماهه سالجاري در شهرستان همدان اضافه کرد:  عقد قرارداد بانکي و تامين اعتبار تسهيلات مورد نياز به منظور توسعه 6 هکتار گلخانه در سطح شهرستان همدان نيز در دست اجرا است.

  معاون عمراني فرماندار همدان با بيان اينکه14 طرح توسعه و بازسازي مراکز بهداشتي درماني در سطح شهرستان در دست اجرا داريم گفت : 2 مجتمع اموزشي و فرهنگي نيز با همت خيرين و نوسازي مدارس استان در دهه فجر به بهره برداري مي رسد.

  وي افزود : در بخش توسعه راههاي فرعي و روستايي پروژه هاي قابل توجهي در بخش شراء طي سالجاري انجام شد.

  زمان از ابلاغ آيين نامه اجرايي «برنامه مديريت سبز» به منظورمديريت مصرف انرژي، آب، مواد اوليه، تجهيزات و کاغذ، کاهش مواد جامد زائد و بازيافت آن ها در ساختمان ها و وسائط نقليه کليه دستگاه هاي اجرائي و مؤسسات و نهادهاي عمومي غيردولتي خبر داد و تاکيد کرد : تعريف شاخص هاي کمّي و ارزيابي اجراي مديريت سبز در دستگاه هاي اجرايي بر مبناي مجموع امتيازات شاخص هاي شش گانه انجام مي شود .

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 203
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.