مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
13 تیر 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  در کارگروه سلامت و امنيت غذايي همدان مطرح شد؛
 • جاي نگراني در رابطه با ويروس کرونا وجود ندارد
 •  در کارگروه سلامت و امنيت غذايي همدان مطرح شد؛

  خبري از ويروس کرونا در همدان نيست/پروازهاي قشم تحت کنترل هستند

  حسين افشاري سه شنبه 15 بهمن در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان گفت : جاي نگراني در رابطه با ويروس کرونا وجود ندارد اما آمادگي خود را حفظ خواهيم کرد.

  فرماندار همدان افزود : آمادگي هاي خوبي براي مقابله با اين بيماري در سطح کشور ايجاد شده و اين جلسه به پيشنهاد رئيس دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا برگزار شده است.

  وي يادآور شد : شهرستان همدان بيش از40 درصد جمعيت استان را در برگرفته، از اين رو نخستين جلسه در سطح استان در اين شهرستان برگزار شده است.

  افشاري با بيان اينکه سلامت، امنيت و آموزش از اهميت ويژه اي برخوردار است، خاطرنشان کرد: نرخ اميد به زندگي در کشور66 درصد رشد داشته و در شاخص هاي بهداشتي و درماني شتاب قابل توجهي داشته ايم.

  وي ادامه داد: شايعات در رسانه ها زياد است اما مردم بايد اطلاعات را از منابع رسمي پيگيري کنند و بايد از پرداختن به اموري که خانواده ها را نگران مي کند، جلوگيري کنيم

  .

  فرماندار همدان با بيان اينکه فرودگاه همدان آمادگي خوبي دارد و پروازهاي قشم تحت کنترل هستند، گفت: بيشترين خطاب ما آموزش و پرورش است و در حوزه غذا و جهادکشاورزي اگر لازم شد براي توليدکنندگان جلسه برگزار کنيد.

  افشاري خاطرنشان کرد:22 بهمن تجديد پيمان مجدد مردم با آرمان هاي رهبري است، از اين رو ضرورت حضور در اين راهپيمايي احساس مي شود.

  فرماندار همدان در پايان با بيان اينکه انتخابات اهميت زيادي دارد، تصريح کرد: مشارکت مردم به امنيت ملي کمک شاياني خواهد کرد.

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان نيز با بيان اينکه خوشبختانه خبري از کروناويروس در همدان نيست و فعلاً موضوع آمادگي است، اظهار کرد: حساسيت شهرستان همدان به علت مرکزيت استان، بيشتر از ساير شهرستان ها است.

   

  محمد خيرانديش افزود: در راستاي پيشگيري از بيماري کرونا، کارگروه شهرستاني را تشکيل داده و مکاتبات را با هتل ها انجام داديم تا اطلاعات مسافران را به ما بدهند تا چنانچه علائم خاصي از بيماران وجود دارد به ما گزارش داده شود.

  وي با بيان اينکه بايد صددرصد آماده مقابله با کروناويروس باشيم، تصريح کرد: آموزش عموم مردم، بهداشت فردي، پرهيز از ايجاد فضاي رعب و وحشت و تلاش براي تنوير اذهان عمومي از اهميت ويژه اي برخوردار است.

  خيرانديش تأکيد کرد: آموزش و پرورش از مهمترين مکان هايي است که مرکز توجهات است، از اين رو اطلاع رساني به معلمان براي پيشگيري از بيماري هاي تنفسي داراي اهميت است بنابراين آمادگي داريم تا کلاس هاي آموزشي از سطوح بالاتر براي معلمان و دانش آموزان قرار داده شود.

  اين مقام مسئول ادامه داد: تأمين صابون مايع در کليه سرويس هاي بهداشتي مدارس، تسهيل در موافقت با مجوز استراحت دانش آموزان بيمار، گزارش موارد مشکوک به مراکز بهداشت، همکاري با تيم هاي بهداشتي، اعزام تيم هاي بهداشتي به هتل ها و اماکن اقامتي، مکاتبه با هتل ها براي اعلام حضور گردشگران خارجي، آموزش پرسنل هتل ها و مراکز اقامتي در رأس امور مرکز بهداشت قرار دارد.

  وي افزود: گزارش موارد مشکوک، اطلاع رساني به تجار و بازرگانان که به کشورهاي آلوده سفر مي کنند، ارائه ليست تجار و بازرگاناني که به کشورهاي آلوده سفر مي کنند، توزيع تراکت هاي آموزشي تهيه شده توسط مراکز بهداشت به مسافران ورودي و خروجي، همکاري با مرکز بهداشت شهرستان به منظور مراقبت از بيماري هاي مشترک حيوان و انسان، حساسيت ها با حفظ حرمت دانشجويان خارجي و توزيع تراکت بين خوابگاه هاي دانشجويي بخشي ديگر از اقدامات است.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 143
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.