مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
29 فروردین 1400 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  همدان همچنان در وضعيت زرد کرونايي
 • افزايش مراجعات سرپايي مشکوک به کرونا زنگ خطر افزايش موارد بستري و مرگ و مير است
 •  

  همدان همچنان در وضعيت زرد کرونايي

  افزايش مراجعات سرپايي مشکوک به کرونا زنگ خطر افزايش موارد بستري و مرگ و مير است

  فرماندار همدان در ستاد مديريت کرونا شهرستان با توجه به افزايش آمار مراجعات سرپايي مشکوک به کرونا گفت : وضعيت شهرستان همدان بسيار شکننده و نيازمند توجه بيشتر است.

  وي با اشاره به خطر عادي انگاري شيوع ويروس کرونا يادآور شد : وضعيت شيوع و افزايش موارد ابتلا با ميزان رعايت دستورالعملها از سوي مردم ارتباط مستقيم دارد .

  محمد علي محمدي خواستار جلوگيري اصناف از فروش هاي فوق العاده در واحدهاي صنفي شد و افزود : متاسفانه شاهد جمعيت قابل توجهي در بازارها و مراکز خريد، فروش هاي فوق العاده و رفت و آمدهاي خانوادگي هستيم که اين وضعيت بسيار نگران کننده است.

  وي با تاکيد بر لزوم تشديد نظارت سازمان پايانه ها بر فعاليت اتوبوس هاي برون شهري اظهار کرد : تراکم جمعيت در برخي از خطوط اتوبوسهاي درون شهري نيز بالاست که شرکت اتوبوسراني بايد نسبت به افزايش سرويس در اين مناطق اقدام نمايد.

  فرماندار همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت ساماندهي بازار پرنده فرشان،بازار خودرو و جمعه بازار اجناس دست دوم افزود : استمرار نظارت شهرداري در اين مراکز و مديريت بساط گستران و بازار روزها مورد تاکيد است.

  محمدي با بيان اينکه ميراث فرهنگي بر مراکز اقامتي نظارت بيشتري داشته باشد تصريح کرد : برابر گزارشهاي دريافت شده شاهد وضعيت اسفباري از نظر تجمع،عرضه قليان و ديگر موارد در باغ رستورانها بويژه در جاده حيدره هستيم که نيازمند برخورد جدي اماکن نيروي انتظامي و مرکز بهداشت است.

  رئيس مرکز بهداشت شهرستان همدان نيز در اين جلسه ضمن تشريح آمارهاي مراجعات، موارد بستري، ميزان مرگ و مير ، اقدامات تشخيصي و نظارتي گفت : افزايش موارد ابتلا به واريانت انگليسي ويروس کرونا درکشور نيازمند توجه بيشتر مردم به دستورالعملهاي بهداشتي و تقويت اطلاع رساني است.

  محمد خير انديش افزود : مراسم ماه هاي رجب و شعبان، کنترل اجتماعات در بازارهاي نوروزي، سفرها و رفت و آمدهاي خانوادگي در تعطيلات نوروز و وضعيت آرامستان باغ بهشت در پنجشنبه و جمعه آخرسال مهمترين نگراني هاي پيش روي ماست.

  وي از پلمب 31 واحد صنفي در ديماه و 63 واحد صنفي در بهمن ماه خبر داد و اضافه کرد : سلامت مردم براي ما مهمترين اولويت و لذا بر رعايت دستورالعملهاي بهداشتي در واحدهاي صنفي و ساير مراکز تجمعي نظارت و برخورد جدي اعمال مي شود.

  خير انديش با اشاره به تاثير اجراي طرح شهيد سليماني و افزايش تست هاي رپيد بر شناسايي و کنترل موارد ابتلا افزود : 4 هزار و 846 مورد تست رپيد تا کنون انجام داديم که از اين تعداد 290 مورد مثبت بوده است.

   

   

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 395
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.