اخبار فرمانداري
1398/04/01
 • نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي:

  طرح «قطار شهري همدان» در مجلس مصوب شده و اکنون بايد مطالعات طرح با کار کارشناسي و سرعت بيشتري طي شود.
 • نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي:

  طرح «قطار شهري همدان» در مجلس مصوب شده و اکنون بايد مطالعات طرح با کار کارشناسي و سرعت بيشتري طي شود.

  حميدرضا حاج بابايي در شوراي ترافيک شهرستان همدان گفت : طرح «قطار شهري همدان» در مجلس مصوب شده و اکنون بايد مطالعات طرح با کار کارشناسي و سرعت بيشتري طي شود .

  وي افزود : کارشناس نيستم که بگويم چه طرحي براي همدان مناسب است که اين قطار شهري از چه نوعي باشد و با چگونگي آن کار نداريم و اين برعهده شهرداري و کارشناسان بوده که بايد بررسي‌هاي لازم را انجام دهند اما بعنوان نياز همدان به عنوان قانون مجلس به تصويب رسيده و لازم الاجراست.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با تاکيد به اينکه توقع دارم سه ماه آينده طرح مطالعاتي انجام تا قرارداد منعقد و ابتداي مهرماه اجرايي شود افزود: اين روند باعث مي‌شود که در مجلس بگوييم طرح اجرا مي‌شود و رديف اعتباري خاص آن مشخص شود

  .

  حميدرضا حاجي‌بابايي با بيان اينکه طرح «قطار شهري» در جدول رديف 20 است و جدول رديف 20 اعتبارات بالايي دارد و به اندازه کافي بودجه وجود دارد گفت: ويژگي جدول 20 اين است که اگر مطالعات طرح را يعني ماده 23 را انجام داده بوديم، مي‌توانستيم همين الان پروژه را اجرا کنيم.

  وي خاطرنشان کرد: جدول شماره 20 مجموعه‌اي از بودجه‌هاست که اگر ماده 23 را اجرا کنيم، بودجه‌اي در اختيار قرار مي‌گيرد تا پروژه را سال آينده اجرايي کنيم.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه هر قانوني که توسط مجلس مصوب شد دولت نمي‌تواند با آن مخالف کند گفت: اينکه وزارت کشور چه گفته ورود نکنيم و کار را در ماده «23» يا «32» به جلو ببريم، سازمان برنامه بودجه مدير امور دارد که وقتي طرح را تصويب مي‌کند يعني تمام ذي‌صلاحان طرح را مورد تاييد قرار مي‌دهند.

  حاجي بابايي بيان کرد:‌  سال گذشته و امسال 16 رديف بودجه براي همدان مصوب شده است که چند رديف آن نيز متعلق به راه و شهرسازي است.

  وي با بيان اينکه روي کيفيت کار فکر کنيم و بايد در کميته برنامه‌ريزي هم طرح مصوب شود افزود: طرح مطالعاتي بيشتر از يک‌ميليارد تومان اعتبار نمي‌خواهد و بايد به سرعت کار آغاز شود.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي افزود :  به زودي پروژه بزرگ هتل‌داري نيز با ظرفيت 6 هزار متر مربع مورد بهره برداري قرار مي گيرد که پروژه بسيار قابل توجهي است.