اخبار فرمانداري
1398/04/10
 • کتابخانه مريانج امسال افتتاح مي‌شود

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان همدان:در حال حاضر در همدان 27 باب کتابخانه وجود دارد که قرار است تا پايان سال اين تعداد به 35 باب برسد.
 • کتابخانه مريانج امسال افتتاح مي‌شود

  عاطفه زارعي امروز در انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان همدان با تشريح برنامه‌هاي سال جاري اظهار کرد: در حال حاضر در همدان 27 باب کتابخانه وجود دارد که قرار است تا پايان سال اين تعداد به 35 باب برسد.

   وي افزود: سال گذشته سرانه کتابخانه‌هاي عمومي در همدان به ازاي هر 100 هزار نفر 4.6 درصد است که بايد تا پايان امسال به 4.89 درصد برسيم.

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان همدان با اشاره به اينکه افتتاح کتابخانه مظاهري مريانج امسال در برنامه است ادامه داد: اين کتابخانه با يک‌هزار و 408 مترمربع در مراحل پاياني افتتاح قرار دارد

  .

  وي با بيان اينکه توسعه کتابخانه شهيد مدرس با زمين 500 متري و زيربناي 360 مترمربعي در صورت صلاحديد فرماندار در دستور کار است گفت: رشد سرانه کتاب در شرايط کنوني 3.7 درصد است که پيش‌بيني مي‌شود امسال رشد 15 درصدي را داشته باشيم.

  زارعي در خصوص عضو فعال کتابخانه‌هاي عمومي همدان بيان کرد: در حال حاضر 30 هزار و 219 نفر عضو کتابخانه عمومي در همدان داريم که بايد اين تعداد تا پايان سال به 33 هزار و 724 نفر برسد.

  وي با اشاره به مهمترين برنامه‌هاي فرهنگي شاخص امسال تصريح کرد: برگزاري نشست‌ها، نقد کتاب، اجراي مسابقات آنلاين، ارتقاي دانش و مهارت کارکنان شهرستان همدان، راه‌اندازي پيشخوان کتاب در روستاهاي فاقد کتابخانه و 931 برنامه فرهنگي از جمله اين برنامه‌هاست.

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي همدان در خصوص برگزاري نهمين دوره جشنواره کتابخواني رضوي گفت: اين جشنواره امسال با استقبال خوبي مواجه شده و از ابتداي ارديبهشت ماه تا 15 تيرماه مهلت شرکت در اين جشنواره است.