اخبار فرمانداري
1398/04/10
 • فرماندار همدان:

  فضاي مجازي کسي را باسواد نمي‌کند
 • فرماندار همدان:

  فضاي مجازي کسي را باسواد نمي‌کند

  فرماندار همدان گفت: از فضاي مجازي هيچ کس باسواد نمي‌شود و خواندن چند خبر و کسب چند نکته علمي به معناي باسواد شدن نيست.

  حسين افشاري در نخستين جلسه انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان همدان در سالجاري، با تأکيد بر اهميت کتاب و کتابخواني اظهار کرد: خوشبختانه امروزه همه به ارزش و اهميت کتابخواني پي برده‌ايم.

  وي با اشاره به فرمايشات شهيد مطهري درباره کتابخواني تصريح کرد: انسان آينده، انسان انديشه و قلم است و علم و آگاهي به طور مطلق معيار و ملاک برتري و توسعه و پيشرفت است

  .

  فرماندار همدان کتابخواني را يکي از راه‌هاي اصلي امام‌شناسي دانست و افزود: کتاب مي‌تواند باعث ايجاد دانش و تقويت بصيرت افراد شده و خلأ موجود در حوزه شناخت اهل بيت(ع) را پر کند.

  وي با بيان اينکه در قشر تحصيلکرده و باسواد ميزان جرائم بسيار پايين است، اضافه کرد: ارتقاء فرهنگ عمومي راهي جز مطالعه مدون ندارد و براي کسب دانش نياز به مطالعه درست است.

  افشاري ادامه داد: داشتن مدرک تحصيلي نمي‌تواند به تنهايي علت داشتن علم باشد، تحصيل بايد ذوق، علاقه، نياز و تغيير رفتار را در انسان ايجا د کند.

  فرماندار همدان با اشاره به اينکه علم سد راه مفاسد است، خاطرنشان کرد: جرائم با خواندن مطالعه کتاب و حضور مستمر در مساجد و با کسب دانش تا حدودي کاهش پيدا مي‌کند.

  وي در پايان با بيان اينکه در سه سال گذشته 55 طرح در اولويت شهرستان قرار گرفته است، گفت: ازاين تعداد تا کنون 5 پروژه به بهره برداري رسيد که مي‌توان به استخر بانوان و کلينيک اميد اشاره کرد.