اخبار فرمانداري
1398/04/12
 • مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان همدان:

  سهم 3.11 درصدي همدان در اعطاي تسهيلات اشتغال روستايي
 • سهم 3.11 درصدي همدان در اعطاي تسهيلات اشتغال روستايي

  احمد توصيفيان امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان اظهار کرد: 3.11 درصد سهم استان همدان در اعطاي تسهيلات اشتغال روستايي بوده است و تاکنون 358 ميليارد تومان اعتبار در دو بخش حمايتي و غيرحمايتي ابلاغ شده است.

  وي با بيان اينکه تسهيلات در بخش غيرحمايتي مبلغ 267 ميليارد تومان و در بخش حمايتي 91 ميليارد تومان است افزود: هنوز سامانه «کارا» براي طرح‌هاي حمايتي باز است و آمادگي پرداخت براي طرح هاي حمايتي وجود دارد.

  مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان همدان با بيان اينکه سهميه پرداخت تسهيلات با استان نيست بيان کرد: سهميه پرداخت از سوي سازمان مرکزي به بانک‌ها ابلاغ مي‌شود.

  وي تصريح کرد: بايد دستگاه حمايتي طرح‌ها را از سامانه «کارا» تاييد کرده و پس از تاييد از سوي سازمان مرکزي، تاييد پرداخت تسهيلات انجام مي‌شود و استان در پرداخت دخيل نيست

  .

  توصيفيان با بيان اينکه در استان همدان يک‌هزار و 774 طرح عقد قرارداد شده با مبلغ 256 ميليارد تومان انجام شده است گفت: طرح‌هاي غيرحمايتي با 775 طرح و مبلغ 28 ميليارد تومان و طرح‌هاي حمايتي 982 طرح با مبلغ 228 ميليارد تومان بوده است.

  وي با اشاره به اينکه يک‌هزار و 600 طرح نظارت شهرستاني شده و 452 طرح از سوي تيم‌هاي نظارت مورد ارزيابي قرار گرفته است گفت: هفته آينده افتتاح مرکز هتلداري و گردشگري استان را خواهيم داشت.

  مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان همدان با بيان اينکه سند توسعه اشتغال تدوين شده و ميزان منابع مالي و ميزان اشتعال در شهرستان‌ها نيز مشخص شده است گفت: به لحاظ تسهيلات اشتغال‌زا هيچ مشکلي نيست و منابع اعتباري نيز وجود دارد.

  وي يادآور شد: همه اسامي، مشخصات طرح و تعداد اشتغال متعهد شده در سايت اداره‌کل و وزارتخانه موجود است و هر مرجعي نياز داشت، مي‌تواند اسامي را از سايت بگيرد  که اين نشان‌دهنده شفافيت و نظارت بر طرح‌ها دارد.