اخبار فرمانداري
1398/04/12
 • نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي:

  بايد همه توان را براي اشتغال به کار گيريم
 • بايد همه توان را براي اشتغال به کار گيريم

  حميدرضا حاجي بابايي امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان اظهار کرد: بايد همه توان را براي اشتغال به کار گيريم و بنده نيز علاوه بر حمايت از اشتغالزايي، تلاش براي ايجاد شغل را مهم مي‌دانم.

  وي نرخ بيکاري در استان را ?? تا ?? درصد دانست و ادامه داد: حدود ?? درصد اعتبارات بايد افزايش يابد.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس با بيان اينکه براي هماهنگي در استان کارهاي بسياري صورت گرفته است گفت: دو جلسه با رئيس بنياد مستضعفان در خصوص دو پروژه بزرگ داشتيم که يکي راه‌اندازي گاوداري ? هزار راسي بود که روز گذشته دستور قطعي شدن آن صادر شد.

  وي بيان کرد: اين پروژه با اعتبار ??? ميليارد تومان مدنظر است که ?? ميليارد تومان از اعتبارات استاني و ?? ميليارد تومان از اعتبار بنياد مستضعفان به آن اختصاص خواهد يافت.

  حاجي‌بابايي پروژه ديگر را مربوط به فامنين دانست و افزود: پروژه واردات «بز مورسيا» و پرورش در فامنين نيز مدنظر است که بسيار تاثيرگذار است هرچند ابتدا بايد با دو هزار راس شروع شود.

  وي اضافه کرد: ايجاد مرکز «مرغ لاين» از سوي جهاد کشاورزي نيز مدنظر است، اين مرکز شهرکي امنيتي است که همه نژاد مرغ در آن پرورش مي‌يابد که به زودي راه‌اندازي خواهد شد

  .

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس در خصوص برقراري مجدد پروازهاي حج تمتع از فرودگاه همدان گفت: روز گذشته مجدد جلسه‌اي در راه و شهرسازي داشتيم که قرار شد پروازهاي حج از همدان باشد و در نهايت انجام ?? پرواز از همدان به مکه مکرمه تصويب شد.

  وي با بيان اينکه ? هزار و ??? زائر از همدان به حج اعزام مي‌شوند يادآور شد: انجام پرواز حج عمره نيز از همدان پيگيري مي‌شود.

  حاجي‌بابايي با بيان اينکه ?? پروژه ملي امروز در همدان در حال اجراست گفت: اشتغال باران مي‌خواهد و با پارچ آب نمي‌توان اشتغال ايجاد کرد، امروز باران پروژه و نگاه‌هاي استراتژيک در همدان وجود دارد و شرايط براي اشتغالزايي فراهم شده است.

  وي با اشاره به افتتاح پروژه مرکز هتلداري و گردشگري در ?? تيرماه خبر داد و گفت: اين پروژه جداي از ?? پروژه ملي است به طوري که ? هزار مترمربع زيربنا دارد و پروژه‌اي بسيار تاثيرگذار در همدان است.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس برق را يکي از مشکلات منطقه ويژه اقتصادي دانست و گفت: اين منطقه نيازمند ?? ميليارد تومان اعتبار براي اتصال برق است.

  وي به پروژه بيمارستان هزار تخت خوابي VIP جامع زنان در همدان اشاره کرد و گفت: دانشگاه D8 نيز در حال کار است و اجراي پروژه‌هاي ملي را در همدان شاهد هستيم