اخبار فرمانداري
1398/04/12
 • فرماندار همدان :

  89.9 درصد واحدهاي توليدي همدان فعال است
 • 89.9 درصد واحدهاي توليدي همدان فعال است

  حسين افشاري امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان با بيان اينکه فضاي حاکم بر استان و شهرستان جدي و حاکي از همبستگي و وحدت است اظهار کرد: طرح‌هايي که در دست اقدام است، طرح‌هاي جان‌دار، خوب و راهگشايي است.

  وي با بيان اينکه برخي از طرح‌ها استان را متحول مي‌کند اما بايد پايمردي کنيم تا اين پروژه‌ها به نتيجه برسد افزود: تسهيلات روستايي در اختيار بانک‌ها شناور است که نسبت به جمعيت روستا و نسبت به بيکاران ارزيابي مي‌شود اما هرچه طرح بهتر و توجيه‌دارتري باشد، سقف و ميزان اعطاي تسهيلات نيز مورد توجه خواهد بود

  .

  فرماندار همدان در خصوص واحدهاي تعطيل شده نيز گفت: در بحث واحدهاي تعطيل با جزييات وارد شديم تا اشتعال و توليد رونق يابد به طوري که اکنون از صد درصد واحدهاي توليدي داراي پروانه بهره‌برداري شهرستان همدان 89.9 درصد فعال بوده و کمتر از 11 درصد واحدها راکد است.

  وي با بيان اينکه در موضوع توليد و رونق سه محور مهم است بيان کرد: استفاده از ظرفيت بخش خصوصي اهميت دارد و فضا ابتدا بايد براي اينها فراهم باشد، سپس تسهيلات بانکي و منابع دولتي اهميت دارد.

  افشاري با تأکيد بر اينکه وضعيت انجام تعهدات بهتر است تصريح کرد: انجام تعهدات در مرکز استان همدان در حال جهش است که اين نگاه خوشبينانه بنده نيست بلکه نگاه واقع بينانه است و در همه شاخص‌ها استان همدان در حال جهش است.

  فرماندار همدان با اشاره به اينکه بعضي از دستگاه‌ها از ميزان اجراي تعهد ايجاد اشتغال عقب هستند گفت: اميدواريم مابقي تعهدات در تابستان به نتيجه برسد، هرچند بايد هدفگذاري بيشتري صورت گيرد و تلاش‌ها مضاعف باشد.

  وي ميزان تعهد ايجاد شغل در استان همدان را 19 هزار و 800 نفر در سال 98 دانست و افزود: سهم شهرستان همدان از اين ميزان 6 هزار و 211 نفر است که يک سوم استان را شامل مي‌شود.

  افشاري ميزان بيکاران روستايي در همدان را 2 هزار و 708 نفر بر اساس آمار سرشماري عنوان کرد و گفت: طرح‌هايي که متوقف هستند ضمن معرفي، بازديد شده و بايد در اولويت باشد و نبايد طرح بلاتکليفي در شبکه بانکي بماند.