اخبار فرمانداري
1398/06/13
 • تهيه شناسنامه ترافيکي براي 487 مدرسه در همدان

  معاون عمراني فرماندار شهرستان همدان از تهيه شناسنامه ترافيکي براي 487 مدرسه در همدان خبر داد...
 • تهيه شناسنامه ترافيکي براي 487 مدرسه در همدان

  معاون عمراني فرماندار شهرستان همدان از تهيه شناسنامه ترافيکي براي 487 مدرسه در همدان خبر داد.

  رضا زماني ظهر امروز در شوراي ترافيک شهرستان همدان اظهار کرد: با بازگشايي مدارس اقدامات ترافيکي و ايمن‌سازي معابر اطراف اين مراکز و ساماندهي سرويس‌‌ها مورد توجه است.

  وي با اشاره به اينکه امسال شناسنامه ترافيکي مدارس همدان تهيه شده است گفت: 487 مدرسه نواحي «يک» و «2» شناسايي شده که 130 مدرسه امسال در اولويت ايمن‌سازي هستند.

  معاون عمراني فرماندار شهرستان همدان بيان کرد: گاهي شاهد بي‌نظمي در مقابل مدارس هستيم که اميدوارم پليس راهور خصوصاً ابتداي مهر حضور گسترده‌اي اطراف اين مراکز داشته باشد تا شاهد ترافيک روان باشيم.

  وي با اشاره به اينکه در ساماندهي سرويس مدارس دستورالعمل کميسيون ماده 18 ابلاغ و کار پيش مي‌رود و نياز به مدت زمان بيشتري است تا نهادينه شود افزود: اميدواريم به مرور شاهد ساماندهي تمام سرويس‌هاي مدارس باشيم

  .

  معاون عمراني فرماندار شهرستان همدان با تاکيد به بازرسي و نظارت دقيق پليس در اطراف مدارس گفت: همکاري والدين دانش‌آموزان در ساماندهي سرويس مدارس بسيار حائز اهميت است.

  وي با بيان اينکه ساماندهي مدارس حاشيه شهر و روستاهايي که در مسير راه و معبر هستند، در اولويت باشد خاطرنشان کرد: در شناسايي مدارس داراي مشکل ترافيکي ورود جدي‌تري صورت گيرد.

  زماني خاطرنشان کرد: در ايام محرم هستيم و مردم تا پاسي از شب در خيابان‌هاي شهر عزاداري‌ مي‌کنند بنابراين رانندگان دقت لازم را در تردد ايمن و آرام داشته باشند.

  وي گفت: مردم نيز به دليل پوشيدن لباس‌هاي مشکي و کاهش ديد رانندگان، از مسيرهاي چراغ‌دار و روشن تردد کنند.

  معاون عمراني فرماندار شهرستان همدان بيان کرد: متاسفانه آمار فوتي‌ها و تصادفات در شهريورماه افزايش مي‌يابد و مي‌طلبد در اين ماه کنترل ترافيکي بيشتري صورت گيرد.