اخبار فرمانداري
1398/08/21
 • برگزاري ويژه‌برنامه بسيج لشکر انقلاب در همدان

  فرمانده سپاه ناحيه شهرستان همدان از برگزاري ويژه‌برنامه بسيج لشکر انقلاب خبر داد
 • برگزاري ويژه‌برنامه بسيج لشکر انقلاب در همدان

  فرمانده سپاه ناحيه شهرستان همدان از برگزاري ويژه‌برنامه بسيج لشکر انقلاب خبر داد.

  علي بقايي در ستاد بزرگداشت هفته بسيج با بيان اينکه امسال 40 سال از تاسيس شجره طيبه بسيج به دستان خير و پر برکت امام خميني(ره) مي‌گذرد اظهار کرد: خوشبختانه اين الگوي موفق و موثر در تمام ممالک اسلامي مورد استفاده قرار گرفته است.

  وي با بيان اينکه امسال جشن چهلمين سالگرد تاسيس بسيج را در استان برگزار خواهيم کرد گفت: براي اينکه از دستاوردهاي اين شجره طيبه سخن بگوييم نياز به الگوي جمعي دارد.

  فرمانده سپاه ناحيه شهرستان همدان از برگزاري 40 عنوان برنامه اصلي در قالب 440 ريز برنامه طي هفته بسيج در همدان خبر داد و افزود: از 30 آبان ماه هفته بسيج آغاز مي شود و تا 6 آذر ماه ادامه دارد که در اين مدت برنامه هاي مختلف برگزار خواهيم کرد.

  وي با اشاره به برگزاري ويژه برنامه اي در روز پنجم آذرماه با عنوان بسيج لشکر انقلاب خاطرنشان کرد: امسال به دليل اينکه انتخابات را پيشرو داريم و بهره برداري حزبي و جناحي نشود، به تاسي از مقام معظم رهبري که فرمودند بسيج وابسته به جناحي نيست و لشکر انقلاب است، با عنوان بسيج لشکر انقلاب اين برنامه را برگزار خواهيم کرد.

  بقايي از برگزاري اين ويژه برنامه در ورزشگاه انقلاب همدان با حضور اقشار مختلف بسيج خبر داد و افزود: در آغاز هفته بسيج يعني ?? آبان ماه مراسم عطر افشاي گلزار شهدا را با همکاري بنياد شهيد در گلزار شهداي همدان با سخنراني نماينده ولي فقيه در استان برگزار خواهيم کرد.

  وي با بيان اينکه در هفته بسيج از 40 پايگاه محلات سرکشي خواهيم کرد گفت: روز جمعه قرائت دعاي ندبه را در دفتر نماينده ولي فقيه پيش‌بيني کرده ايم.

  فرمانده سپاه ناحيه همدان با بيان اينکه 100 نفر از حلقه‌هاي صالحين در حسينيه امام(ره) جمع و برنامه ميقات‌الصالحين را برگزار مي‌کنند گفت: اجراي انبوه برنامه‌ها نياز به همت جمعي است که اميدوارم در اين راستا سازمان‌ها همکاري لازم را داشته باشند.

  وي بيان کرد: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درخواست داريم هماهنگي لازم را با رسانه ها در انعکاس اخبار به ويژه معرفي پايگاه‌هاي بسيج داشته باشند.

  بقايي با اشاره به لزوم برگزاري گفت‌وگوهاي خبري با فعالان و نخبگان بسيج از سوي جرايد افزود: مساعدت مالي از اداره ارشاد براي چاپ بند و پوستر از ديگر درخواست هاي موجود است.

  وي با بيان اينکه از اداره ورزش و جوانان مي‌خواهيم از سوم تا پنجم آذرماه سالن انقلاب را در اختيار ما قرار دهد تا آمادگي لازم در برگزاري ويژه‌برنامه هفته بسيج انجام شود گفت: هماهنگي براي حضور سمن‌ها و هيات‌هاي ورزش در برنامه‌هاي هفته بسيج مورد توجه است.

  فرمانده سپاه ناحيه همدان ضمن در خواست برگزاري جام‌هاي ورزشي با عنوان بسيج طي هفته بسيج خاطرنشان کرد: تامين امنيت ترافيکي در ورزشگاه انقلاب در روز پنجم آذرماه از سوي نيروي انتظامي درخواست ماست.

  وي بيان کرد: از سازمان تبليغات اسلامي مي‌خواهيم اطلاع‌رساني به ائمه جماعات در برگزاري هرچه بهتر برنامه هاي هفته بسيج را داشته باشند.

  بقايي با اشاره به درخواست تامين هزينه صوت مراسم پنجم آذرماه و اطلاع‌رساني به هيات‌هاي مذهبي در برگزاري اين برنامه‌ها افزود: از اداره اوقاف شهرستان نيز درخواست داريم هزينه پذيرايي مراسم باغ بهشت را تقبل کند.

  وي با بيان اينکه اميدوارم شهرداري 5 دستگاه اتوبوس براي برگزاري مراسم پنجم آذرماه در اختيار ما بگذارد افزود: به 20 دستگاه اتوبوس در برگزاري برنامه 30 آبان که مربوط به عطرافشاني گلزار شهداست نياز داريم.

  فرمانده سپاه ناحيه شهرستان همدان با تاکيد به فضاسازي شهرها گفت: شوراي شهر و شهرداري همدان 30 ميليون تومان در اجراي برنامه ها تقبل کنند.

  وي با اشاره به اينکه فرمانداري در فضاسازي ادارات هماهنگي لازم را انجام دهد افزود: در برگزاري مراسم30 آبان ماه و گلباران مزار شهدا نياز به بالگرد بيمارستان بعثت داريم که اميدوارم دانشگاه علوم پزشکي هماهنگي لازم را انجام دهد.

  بقايي با بيان اينکه صوت‌هاي بسيار خوبي از شهدا داريم که در اختيار بانک‌ها و مخابرات قرار گيرد تا در تلويزيون‌هاي خود پخش کنند افزود: زنگ بسيج در آغاز روز هفته دوم آذرماه نواخته مي‌شود.

  وي فضاسازي و برگزاري برنامه‌هاي با محوريت بسيج در مدارس را مهم دانست و گفت: 30 آبان يا پنجم آذرماه بازديد رايگان از باغ‌موزه دفاع مقدس در دستور کار باشد.